عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مصرف توليدات داخلي به ارزش تبديل شود

مصرف توليدات داخلي به ارزش تبديل شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:49 ب.ظ

رئيس سازمان صنايع و معادن قزوين:
مصرف توليدات داخلي به ارزش تبديل شود

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان صنايع و معادن استان قزوين گفت: استفاده از توليدات داخلي را بايد يك ارزش بدانيم و نبايد به جاي كالاي داخلي، اجناس خارجي مصرف كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، محمدباقر آقاعليخاني چهارشنبه شب در همايش بزرگداشت روز مهندسي و بسيج مهندسين كه در سالن اجتماعات سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين برگزار شد، اظهار داشت: نقش نظام مهندسي به عنوان يك نقش اساسي در جامعه مي‌تواند اثرگذار باشد.
وي ادامه داد: بخش‌هايي هستند كه بر اساس مسائل سنجش و نگاه‌هاي محاسبه‌اي كار مي‌كنند كه يكي از اين بخش‌ها نظام مهندسي است كه امروز نياز است طرح‌ها با توجيه فني و اقتصادي باشد.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قزوين با اشاره به لزوم ترويج برخي فرهنگ‌ها اضافه كرد: فرهنگ‌هاي مختلفي وجود دارد كه مي‌تواند در جامعه اثرگذار باشد ولي ناديده گرفته شده كه فرهنگ كار، مصرف، پس‌انداز و سرمايه‌گذاري از جمله اين موارد است كه حوزه‌هاي تخصصي در آن مي‌تواند ايفا نقش كند.
وي عنوان داشت: در اوايل انقلاب يك فرهنگ در جامعه داشتيم كه آن بسيج بود به طوري كه با توجه به وجود اين فرهنگ در جنگ تحميلي علي‌رغم اينكه ايران تجهيزات اوليه داشت و دشمن سلاح‌ها پيشرفته ولي با انگيزه خواستن، توانست و كار جنگ به نفع ايران تمام شد.
آقاعليخاني افزود: اگر اين فرهنگ وارد عرصه اقتصادي مي‌شد تأثير اساسي داشت و امروز جامعه ما بر اساس شرايط در حال طي يك تغيير اساسي است كه نقش سازمان‌هاي تخصصي مانند نظام مهندسي بسيار مهم است كه در اين بخش بايد موضوع آموزش مورد توجه قرار گيرد.
وي با اشاره به لزوم استفاده از توليدات داخلي اعلام كرد: ما بايد منابع ملي خود را به صورت دقيق مصرف كنيم و اين منابع را براي آيندگان حفظ كنيم و اگر در اين حوزه نگاه بسيجي و عالمانه داشت، تأثير اساسي دارد.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قزوين تصريح كرد: در پيشرفته‌ترين كشورهاي دنيا براي جهاني كردن اقتصاد استفاده از اجناس داخلي به عنوان يك ارزش مطرح شده و ما نيز بايد استفاده از توليدات داخلي را يك ارزش بدانيم و اينگونه نباشد خود از جنس خارجي استفاده كنيم و كالاهاي با كيفيت داخلي را مصرف نكنيم.
در ادامه مسئول سازمان بسيج مهندسين استان قزوين بيان داشت: مهندسان قشر فرهيخته و متخصص جامعه هستند كه در عرصه‌هاي مختلف فرهنگي، سياسي و اقتصادي توانمندي خود را اثبات كرده‌اند.
جعفر نجفي فرد افزود: ان‌شاءالله اين قشر بتوانند هرچه بيشتر به مردم خدمت كند، مردمي كه خدمت به آنها افتخاري بزرگ است و امام خميني (ره) نيز به خدمت به مردم افتخار مي‌كردند، مردمي كه قبل و بعد از انقلاب در جنگ سخت و نرم با دشمنان مقابله كردند تا اين انقلاب پيشرفت كرد و به همه جهان صادر شد و دشمن نيز نتوانست آن را متوقف كند.
وي عنوان داشت: امروز شاهد انقلاب‌هاي فراواني در كشورهايي مانند اردن، ليبي، يمن و... هستيم كه از انقلاب ما درس گرفته‌اند انقلابي كه شهداي بسياري را تقديم اين انقلاب كرد و جا دارد امروز ياد شهداي مهندسي را نيز گرامي داريم.
مسئول سازمان بسيج مهندسين استان قزوين در ادامه با محكوم كردن فتنه روز 25 بهمن ماه توضيح داد: سران فتنه در 25 بهمن حركت مذبوحانه‌اي را انجام دادند و چيزي عايدشان نشد جز چند سطل زباله آتش گرفته و مردم ما نيز دست به دست هم دادند و مشت محكمي بر دهان آمريكا و ايادي آنها زدند.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها