عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

18 هزار گلدان سبزه به مسافران نوروزي خراسان جنوبي اهدا مي‌شود

18 هزار گلدان سبزه به مسافران نوروزي خراسان جنوبي اهدا مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:49 ب.ظ

/نوروز 90 با مسافران نوروزي/
18 هزار گلدان سبزه به مسافران نوروزي خراسان جنوبي اهدا مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديركل ميراث فرهنگي خراسان جنوبي گفت: در تعطيلات نوروزي 18 هزار گلدان سبزه به مسافران نوروزي خراسان جنوبي اهدا مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از بشرويه، محمدرضا رضايي چهارشنبه‌شب در جمع مسئولان شهرستاني بشرويه در محل فرمانداري اين شهرستان به آثار تاريخي بكر بشرويه اشاره كرد و اظهار داشت: آثار شكوهمندي مانند قلعه‌دختر، آسياب‌هاي آبي، پل ترناو و ساير آثار باستاني به عنوان نمونه‌هاي گردشگري كشور مطرح هستند.
وي ادامه داد: اين اماكن بايد به خوبي در راستاي جذب گردشگر مورد استفاده قرار گيرند و اين فرصت در ايام تعطيلات نوروزي به خوبي مهيا مي‌شود.
رضايي به تلاش دولت‌هاي نهم و دهم در توجه به موضوع ميراث فرهنگي و گردشگري در كشور اشاره كرد و گفت: پيش‌بيني مي‌شود در سال آينده بيشترين سفرها از سوي قشر متوسط و پايين انجام شود كه بايد براي رفاه حال آنان امكانات اقامتي موقت از هم اكنون در نظر گرفته شود.
مدير كل ميراث فرهنگي و گردشگري خراسان جنوبي مهم‌ترين اين امكانات را امنيت اماكن اقامتي و جاده‌هاي مواصلاتي دانست.
رضايي به تدوين كتابچه راهنماي سفر اماكن گردشگري خراسان جنوبي اشاره كرد و يادآور شد: اين كتابچه در همه ورودي‌هاي شهرستان‌هاي استان به مسافران و گردشگران داده مي‌شود.
وي از تهيه بيش از 18 هزار گلدان سبزه در اين اداره كل براي مسافران نوروزي خبر داد و افزود: در راستاي ترويج فرهنگ سنتي و بومي مراسم عيد اين گلدان‌هاي سبزه به گردشگران استان اهدا مي‌شود.
رضايي به ارزيابي ستاد تسهيلات سفر در بعد كشوري، استاني و شهرستاني اشاره كرد و تأكيد كرد: در استان خراسان جنوبي نيز ستاد تسهيلات سفر شهرستان‌ها به صورت جداگانه مورد بررسي و ارزيابي قرار مي‌گيرند و از بهترين كاركردها تجليل مي‌شود.
مدير كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان خراسان جنوبي بر ضرورت تجهيز و راه‌اندازي هتل و مهمانسراي گردشگري بشرويه تأكيد كرد و گفت: براي احياي اين مكان ساختمان آن به شهرداري فروخته مي‌شود.
رضايي تاكيد كرد: در دولت‌هاي نهم و دهم توجه و اعتناي ويژه‌اي به ميراث فرهنگي و گردشگري كشور شد و تصويب مناطق نمونه گردشگري در سطح كشور و اعتبار خوبي كه براي آنها در نظر گرفته شده است از همين توجه خاص است.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها