عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رعايت نكردن دستورات شرع دليل كاهش آمار ازدواج است

رعايت نكردن دستورات شرع دليل كاهش آمار ازدواج است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:50 ب.ظ

مديركل تبليغات اسلامي هرمزگان:
رعايت نكردن دستورات شرع دليل كاهش آمار ازدواج است

خبرگزاري فارس: مديركل سازمان تبليغات اسلامي هرمزگان گفت: عدم رعايت دستورات شرع مقدس اسلام دليل كاهش آمار ازدواج در جامعه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، سيدشكرالله زندوي شامگاه چهارشنبه در حاشيه نشست كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي هرمزگان با اشاره به افزايش 13.49 درصدي آمار طلاق طي 9 ماهه سال‌جاري در اين استان نسبت به مدت مشابه از اين افزايش آمار به مثابه رخداد يك فاجعه ياد كرد.
وي اظهار داشت: به نظر مي‌آيد كه برخي از مسائل سبب كاهش علاقه به ازدواج و ارتقاي سطح طلاق‌ها در جامعه شده است.
مديركل سازمان تبليغات اسلامي هرمزگان در همين راستا به ذكر برخي از دلايل وقوع آمارهاي طلاق و ازدواج‌هاي ناپايدار پرداخت و افزود: عدم رعايت دستورات مقدس شرع را مي‌توان يكي از دلايل مهم در كاهش آمار ازدواج دانست چرا كه با شيوع فرهنگ‌هاي نامناسب غربي در جامعه بعضا هستند جواناني كه به اين فرهنگ گرايش پيدا مي‌كنند.
زندوي اضافه كرد: در اين راه هستند كساني كه جا پاي كساني مي‌گذارند كه سال‌هاست جوامعشان دچار انحطاط و تزلزل خانواده شده است.
به گفته وي وقوع ازدواج‌هاي خياباني و عدم صداقت در ابتداي آشنايي زوجين از جمله عوامل ديگر ناپايداري و اختلاف زوجين در سال‌هاي نخست زندگي است.
زندوي افزود: با وجود اينكه در اسلام تاكيد بر تحقيق و بررسي خانواده و وضعيت زوجين براي وقوع امر ازدواج از طرف والدين شده است، ابراز داشت: عدم تحقيق و بررسي نيز از ديگر مسائلي است كه زندگي‌ها و ازدواج‌هاي امروزي را ناپايدار كرده است.
مديركل سازمان تبليغات اسلامي هرمزگان در بخش ديگري از سخنان خود ضمن انتقاد از عدم كفايت آموزش‌ها در مبحث ازدواج، بيان داشت: آموزش‌ها در باب ازدواج منحصر به زماني شده كه مرحله آشنايي و عقد صورت گرفته است كه اين امر نمي‌تواند كارآيي لازم را داشته باشد.
اين مسئول در همين راستا به ذكر پيشنهاداتي پرداخت و افزود: به نظر مي‌رسد كه بايد سطح آموزش‌ها را در مورد ازدواج به مقاطع دبيرستان و دانشگاه‌ها كشاند و در اين راه بايد برنامه‌ريزي‌هاي مدون و كارا داشته باشيم.
وي با بيان اينكه در حال حاضر آموزش‌هاي معمول بعد از وقوع تمام اتفاقات پيرامون ازدواج رخ مي‌دهد، پيشنهاد كرد: بايد در اين راستا آموزش‌ها مورد بازنگري كامل قرار گيرد.
زندوي افزود: سازمان تبليغات اسلامي هرمزگان به دنبال اين است كه در سال آينده آموزش‌هاي ازدواج و امور فرهنگي را با كمك آموزش و پرورش در مدارس استان آغاز كنيم.
وي اضافه كرد: بر اين عقيده‌ايم كه اين امر مي‌تواند هم منجر به ترغيب جوانان براي ازدواج شود و هم در جلوگيري از بخش اعظمي از طلاق‌ها در آينده موثر واقع شود.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها