عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

نظام آموزش عالي كشور نياز به يك تحول جدي دارد

نظام آموزش عالي كشور نياز به يك تحول جدي دارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:51 ب.ظ

رئيس دانشگاه بوعلي‌سينا:
نظام آموزش عالي كشور نياز به يك تحول جدي دارد

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه بوعلي‌سينا گفت: نظام آموزش عالي كشور نياز به يك تحول جدي دارد و مديران نظام و دولت بايد جسارت اين را داشته باشند تا ساختارهاي قديمي را به هم بزنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، رئيس دانشگاه بوعلي سينا شب گذشته در همايش بررسي اشتغال فارغ‌التحصيلان و كارآفرينان اظهار داشت: نظام آموزش عالي كشور نياز به يك تحول جدي دارد.
محمد زلفي گل با بيان اينكه مديران نظام و دولت بايد جسارت اين را داشته باشند تا ساختارهاي قديمي را به هم بزنند، افزود: براي حركت سريع در راستاي توسعه تحول لازم و ضروري است.
وي با بيان اين كه دانشگاه‌هاي كشور با اين سيستمي كه دارند نمي‌توانند منشا تحولات در كشور باشند،‌ گفت: افزايش دانش عمومي جامعه كمك مي‌كند جامعه از دانش، ثروت توليد كند.
رئيس دانشگاه بوعلي سينا با بيان اينكه بيكاري ريشه بسياري از ناهنجاري‌ها است، تصريح كرد: مهم‌ترين چالشي كه جامعه با آن مواجه است، موضوع اشتغال است.
وي بيان داشت: در راستاي كارآفريني مشكلاتي وجود دارد كه مسئولان بايد براي حل آن تلاش كنند.
زلفي‌گل اضافه كرد: بايد شرايطي ايجاد كرد تا فارغ‌التحصيلان با كمك يكديگر شغل ايجاد كنند.
مديركل كار و امور اجتماعي استان همدان نيز گفت: دغدغه همه مسئولان كشور بحث اشتغال است.
مسعود اقلامي با بيان اينكه برنامه‌هاي خوبي براي ايجاد اشتغال در حال اجراست، اظهار داشت: در دولت نهم و دهم حركت‌هاي خوبي براي ايجاد فرصت‌هاي شغلي آغاز شده است.
وي افزود: عدم تطبيق مدارك كارآفرينان با بازار كار از مشكلاتي است كه با آن مواجه‌ايم.
مديركل كار و امور اجتماعي استان همدان با بيان اينكه دولت پيگيري مي‌كند امورات را به بخش خصوصي واگذار كند، ادامه داد: بايد فارغ‌التحصيلان را به سمت بازار كار سوق داد.
وي گفت: يكي از راه‌هايي كه مي‌توان فارغ التحصيلان را آماده ورود به بازار كار كرد، فراگيري دوره‌هاي مهارتي است.
اقلامي با بيان اين كه طرح كارورزي از طرح‌هاي خوبي است كه دولت آن را اجرا مي‌كند، خاطرنشان كرد: با اجراي اين طرح تعداد قابل توجهي از فارغ‌التحصيلان وارد بازار كار شدند.
وي افزود: توسعه مراكز مهارتي و آموزش كارآفريني براي فارغ التحصيلان براي ورود به بازار كار كمك كننده است و در چند سال گذشته بيش از 8 هزار نفر يا 600 هزار ساعت در اين دوره‌ها شركت كردند.
پايان پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها