عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

«ناتر» با مشكلات دست و پنجه نرم مي‌كند

«ناتر» با مشكلات دست و پنجه نرم مي‌كند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:51 ب.ظ

گزارش فارس از بازديد مسئولان چالوس از يك روستاي گردشگري؛
«ناتر» با مشكلات دست و پنجه نرم مي‌كند

خبرگزاري فارس: بررسي مشكلات روستاي گردشگري ناتر مازندران موضوع بازديد مسئولان چالوس از اين روستا بود.

به گزارش خبرگزاري فارس از مرزن آباد، فرماندار و رؤساي ادارات شهرستان چالوس با حضور در روستاي گردشگري ناتر از توابع بخش مرزن‌آباد از نزديك با مشكلات و موانع توسعه و آباداني اين منطقه آشنا شدند.
در اين بازديد كه شامگاه روز گذشته در يك روز سرد و برفي زمستاني و به همت و تلاش شوراي اسلامي روستاي گردشگري ناتر انجام شد، سيدقدير رضايي فرماندار چالوس‏، رؤساي ادارات چالوس، مسئولان و جمعي از اهالي روستاي ناتر ابتدا بر سر گلزار شهداي گلگون كفن روستاي ناتر حاضر شده و با نثار فاتحه به روح اين شهدا كه هشت سال در برابر دشمنان ايران و اسلام مردانه مقاومت و جانفشاني كردند اداي احترام كرده و سپس با عبور از مسيرهاي برفي و گل آلود روستاي ناتر از نزديك مشكلات و موانع توسعه و آباداني روستاي گردشگري ناتر را مشاهده كردند و پس از آن با حضور در حسينيه امام حسن مجتبي (ع) ناتر با مردم روستايي اين منطقه ديدار و به بررسي مشكلات، موانع توسعه و آباداني روستاي ناتر پرداختند.
كامبيز شمس ناتري رئيس شوراي اسلامي روستاي گردشگري ناتر طي سخناني ابعاد وسيع مشكلات و محروميت‌هاي روستاي ناتر را تشريح كرد.

* براي نصب علايم راهنمايي در بخش روستايي اعتباري نداريم
رئيس اداره راه و ترابري شهرستان چالوس درباره مشكلات مطرح شده جاده كوهستاني روستاي ناتر گفت: بخشي از مشكلات جاده كوهستاني روستاي گردشگري ناتر را مي‌توان با كمك شوراي اسلامي اين روستا برطرف كرد اما مهم‌ترين مشكل اين مسير روكش آسفالت است كه نيازمند اعتبارات است كه اين موضوع را نيز براي سال 90 پيشنهاد مي‌كنيم تا بخشي از اين اعتبارات تامين شود.
محمدرضا كاوه فيروز افزود: براي خط كشي جاده كوهستاني روستاي ناتر بايد بستر آسفالت آماده باشد كه اين بستر درحال حاضر آماده نيست اما رنگ و ساير امكانات مورد نياز خط كشي جاده خريداري و در اختيار است اما با توجه به شرايط آب و هوايي منطقه در زمستان امكان روكش آسفالت و خط كشي فراهم نيست ولي به محض مساعد شدن شرايط‌ها، اقدامات مورد نياز انجام مي‌شود.
كاوه بيان داشت: براي نصب علايم راهنمايي و رانندگي واگذاري و گاردريل در بخش روستايي اعتباري نداريم اما علايم راهنمايي و رانندگي و گاردريل را داريم و آماده واگذاري براي نصب در مسيرهاي لازم هستيم
وي تصريح كرد: پس از نوروز 90؛ گريدر، كاميون و ماشين آلات مورد نياز براي زهكشي و پاكسازي مسيرها و جاده‌هاي كوهستاني ناتر به منطقه اعزام تا مشكلات موجود را برطرف كنند
رئيس اداره راه و ترابري چالوس خاطرنشان كرد: در بحث تامين اعتبارات تاكيد دارم و براي سال 90 در كميته برنامه‌ريزي شهرستان چالوس آن را پيشنهاد مي‌كنيم كه اگر تصويب شود اميدواريم بتوانيم بخشي از مشكلات راه روستايي ناتر برطرف شود.


* براي احداث خانه بهداشت بايد جمعيت ثابت روستا 500 نفر باشد
رئيس اداره بهداشت و درمان چالوس نيز گفت: براي احداث خانه بهداشت در مناطق روستايي و محروم بايد جمعيت ثابت روستا حداقل 500 نفر باشد كه اين رقم هم اكنون در روستاي ناتر وجود ندارد اما براي برطرف شدن مشكلات روستاييان، مكاتبات لازم در اين باره انجام خواهد شد تا موافقت مسئولان امر را براي ساخت و بهره‌برداري خانه بهداشت در روستاي ناتر گرفته شود.
شهرام شكرزاده با اشاره به مشكلات مطروحه درباره نبود پزشك در روستاي ناتر اظهار داشت: هماهنگي‌هاي لازم را انجام مي‌دهيم تا پزشك به صورت چند روز در هفته در روستاي ناتر مستقر شود و مشكلات خدمات درماني و بهداشتي مردم اين منطقه حل شود.
رئيس اداره بهداشت و درمان چالوس درباره مشكلات چشمه روستاي ناتر نيز قول مساعد داد تا موانع موجود بر سر راه آن برداشته شود.


* تاكنون 150 فقره وام به اهالي روستاي ناتر پرداخت شده است
رئيس اداره بنياد مسكن انقلاب اسلامي چالوس به مشكلات عنوان شده از سوي رئيس شوراي اسلامي ناتر پرداخت و گفت: با توجه به اينكه امسال در چند نوبت از نقاط مختلف روستاي گردشگري ناتر بازديد كرديم، امكان عقب‌نشيني روستايي در اين منطقه وجود ندارد اما در صورت تخصيص اعتبارات ملي مي‌توان عقب‌نشيني و طرح هادي و بافت با ارزش روستايي را قابل اجرا كرد.
رضا كاظمي با اشاره به پرداخت وام مسكن روستايي به روستاييان گفت: تاكنون 150 فقره وام به اهالي روستاي ناتر پرداخت شد و اين بنياد آمادگي دارد تا به‌طور نامحدود و خارج از نوبت به اهالي ناتر كه درخواست وام ساخت مسكن روستايي يا نوسازي مسكن فرسوده داشته باشند دراختيارشان قرار دهد.


* روستاي گردشگري ناتر ريشه و هويت تاريخي دارد
رئيس اداره جهاد كشاورزي چالوس نيز طي سخناني گفت: روستاي گردشگري ناتر ريشه و هويت تاريخي دارد و منطقه بسيار باارزشي محسوب مي‌شود و يكي از مناطق پرآب است و واژه ناتر هم به معناي جايي كه آب فراوان دارد، است و آب نيز نشانه آباداني است بنابراين ناتر بايد بسيار بيشتر از اين آباد شود.
يزدانقلي خزايي با اشاره به ايجاد راه مزارع روستايي افزود: پروژه راه‌هاي مزارع روستايي به جزء اعتبارات ملي، اعتبارات ديگري ندارند و اگر اعتبارات مورد نياز تامين شود جهاد كشاورزي نسبت به پروژه راه روستايي مزارع اقدام مي‌كند.
خزايي گفت: در مبحث مهاجرت روستاييان به شهر شاهد آن هستيم كه افزايش جمعيت روستايي در كل كشور تا دو دهه گذشته 31/2 درصد بود كه در حال حاضر اين رقم به 44 صدم درصد رسيده است و در اين جا پيشنهاد مي‌شود تا روستاييان در كنار شغل دامداري، در حوزه صنايع ديگر روستايي مانند صنايع دستي نيز فعاليت داشته باشند.


*به يك بار حضور مسئولان در روستاي گردشگري ناتر اكتفا نمي‌كنيم
سرپرست بخشداري مرزن آباد چالوس نيز گفت: ما تنها به همين يكبار حضور مسئولان در روستاي گردشگري ناتر اكتفا نمي‌كنيم بنابراين آنقدر مسئولان را به ناتر مي‌آوريم تا مشكلات روستاي ناتر برطرف شود.
علي ردايي افزود: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران به جز چند پروژه ديگر شاهد اجراي پروژه‌هاي بيشتر در روستاي ناتر نبوديم و اين روستا تا به امروز همچنان محروم باقي مانده است ولي اميدوارم امروز به بركت تلاش دولت خواسته‌هاي به حق و منطقي مردم روستاي ناتر را كه با مشكلات عديده دست و پنجه نرم مي‌كنند، برطرف شود.
بخشدار مرزن آباد اظهار داشت: قول مي‌دهم تا وقتي كه من و آقاي رضايي فرماندار چالوس مسئوليت خدمتگزاري به مردم را داريم، همه توان و سعي و انرژي خود را براي رفع مشكلات روستاي گردشگري ناتر به كار خواهيم گرفت.


* براي رفع مشكلات اقدام مي‌شود
فرماندار چالوس نيز طي سخناني گفت: مطمئن باشيد مشكلات مطروحه روستاي ناتر از سوي رئيس شوراي اسلامي را پيگيري و براي رفع آن اقدام مي‌شود اما برخي برخي كارها مانند مشكلات آب و راه را مي‌توان در همين ايام نيز برطرف كرد بنابراين شوراي اسلامي ناتر پيگير باشد و ما هم آن را برطرف مي‌كنيم.
سيدقدير رضايي گفت: اگر در روزي غير از اين ايام سرد و برفي زمستان به روستاي ناتر مي‌آمديم در حق مردم اين روستا ظلم مي‌شد چرا كه در اين روز برفي و سرد، در كنار اهالي دوست داشتني ناتر، يقينا مشكلات را بيشتر لمس مي‌كنيم.
فرماندار چالوس خاطرنشان كرد: بازديد از مسيرهاي برفي و گل آلود ناتر موجب شناخت و لمس بيشتر ما از مشكلات كردم ناتر شده است و با توجه به اينكه در روزهاي پاياني سال و در زمان تعيين بودجه قرار داريم بنابراين در بهترين زمان به ناتر آمديم.
وي در پايان گفت: بايد در يك نشست تخصصي با همه مديران، شوراي اسلامي و دهياري ناتر پيگيري مشكلات ناتر شويم و براي رفع آن گام‌هاي مثبتي برداشته شود تا مردم روستاي گردشگري ناتر به حق خود برسند.

------------------------------------------------
گزارش از محمدحسين ملايي كندلوسي
------------------------------------------------
انتهاي پيام/ي10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها