درآمد موقوفات بعد از نفت رتبه دوم كشور را كسب كرد

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

درآمد موقوفات بعد از نفت رتبه دوم كشور را كسب كرد

مدير كل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي:
درآمد موقوفات بعد از نفت رتبه دوم كشور را كسب كرد

خبرگزاري فارس: مدير كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان جنوبي گفت: درآمد موقوفات استان در سال بيش از 10 ميليارد ريال بوده است و با توجه به نسبت كشوري اين امر خير در كشور، اعتبارات اوقاف كشور از نظر ارزش ريالي بعد از نفت در رديف دوم كشور است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بشرويه، حجت‌الاسلام حمزه جمالي چهارشنبه شب در جلسه هم‌انديشي اعضاي هيئت امناي اماكن مذهبي با مديران استاني در محل فرمانداري بشرويه اظهار داشت: در سال گذشته بيش از يك ميليارد تومان از محل موقوفات استان درآمد حاصل شد كه به لحاظ نيت واقفان اين درآمد بايد بلافاصله با توجه به نيت واقفان هزينه شود كه در غير اين صورت اشكال شرعي پيش مي‌آيد.
وي خراسان جنوبي را به لحاظ نيت خير واقفان و حجم موقوفات آن در كشور نمونه و سرآمد دانست.
فرماندار بشرويه نيز با اشاره به 117 مسجد و اماكن مذهبي در بشرويه گفت: اين امر نشانه علاقه‌مندي مردم به ساحت مقدس انبياء و اولياء الهي است.
غلامرضا پورسلطاني يادآور شد: زمين‌هاي موقوفه زيادي در بشرويه و در اطراف شهر قرار دارد كه در حال حاضر بلااستفاده مانده است كه شايسته است در مورد آنها تصميمات لازم انجام گيرد تا فرهنگ وقف در اين شهرستان سرعت بيشتري بگيرد.
امام جمعه بشرويه نيز در اين جلسه با اشاره به جايگاه رفيع سنت حسنه وقف در اسلام اظهار داشت: بايد در راستاي توسعه اين سنت نبوي و علوي تلاش بيشتري شود.
حجت‌الاسلام محمد شمس‌الدين به تلاش در‌خور توجه مردم بشرويه در عمل به اين سنت حسنه اشاره كرد و يادآور شد: بشرويه حتي براي رعايت حقوق حيوانات هم موقوفه دارد و در راستاي تعليم علوم قرآني و اسلامي حوزه علميه شهرستان با قدمت 400 سال با بزرگاني مانند ملاعبدالله ‌بشروي از اين سنت حسنه استفاده برده‌اند.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه بشرويه نيز در اين جلسه اظهار داشت: از ابتداي انقلاب اسلامي تاكنون 60 موقوفه به ارزش 30 ميليارد تومان به موقوفات شهرستان اضافه شده است.
غلامرضا اسماعيلي ادامه داد: در اراضي وقفي شهرستان هنوز براي 3 هزار هكتار سندسازي نشده است.
در پايان اين جلسه حجت‌الاسلام محمد خدايي به عنوان رئيس جديد اداره اوقاف و امور خيريه بشرويه معرفي و از خدمات غلامرضا اسماعيلي رئيس سابق اداره كه به فيض بازنشستگي نائل آمده است تقدير شد.
انتهاي پيام/ي20/ع

پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:53 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها