عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تفاهمنامه بيمه ساختمان‌هاي مناطق روستايي منعقد مي‌شود

تفاهمنامه بيمه ساختمان‌هاي مناطق روستايي منعقد مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:53 ب.ظ

رئيس سازمان مديريت بحران:
تفاهمنامه بيمه ساختمان‌هاي مناطق روستايي منعقد مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان مديريت بحران از انعقاد تفاهمنامه بيمه ساختمان‌هاي مناطق روستايي كشور با همكاري كميته امداد امام خميني (ره) خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان،‌ حسن قدمي صبح امروز در نشست شوراي مديريت بحران استان سمنان كه در سالن يادگار امام استانداري سمنان برگزار شد، اظهار داشت: دستورالعملي براي بيمه مناطق روستايي تدوين شده است تا قشر آسيب‌پذير زيرپوشش كميته امداد و ساير نهادهاي حمايتي نيز بتوانند با حمايت‌هاي صورت گرفته بيمه شوند.
وي تصريح كرد: در اين راستا، تفاهمنامه‌اي با كميته امداد منعقد مي‌شود كه براساس آن، 60 ميليارد ريال سهم سازمان مديريت بحران و 60 ميليارد ريال نيز سهم كميته امداد در اجراي اين طرح خواهد بود.
رئيس سازمان مديريت بحران در بررسي وضع بيمه‌ها در كشور گفت: كشاورزان بايد به صندوق بيمه كشاورزي اعتماد داشته باشند و پرداخت‌ خسارت‌هاي ناشي از حوادث غيرمترقبه به بخش كشاورزي قرار است از دستور كار اين سازمان خارج و به سمت بيمه سوق داده شود.
قدمي افزود: منازل مسكوني مراكز روستايي نيز بايد به سمت بيمه‌ها سوق داده شوند و در اين بخش مي‌توان با مبالغ ناچيز واحدهاي مسكوني را بيمه كرد.
وي افزود: در اين زمينه بايد كار فرهنگي انجام شود و دستگاه‌هاي اجرايي در بيمه كردن ساختمان‌ها و تاسيسات خود با هزينه‌هاي اندك پيش‌قدم شوند تا مردم نيز مورد تشويق قرار گيرند.

* زلزله‌ها را نعمت مي‌دانيم
وي همچنين گفت: زلزله‌هايي كه در برخي از استان‌ها روي مي‌دهد به وي‍ژه آن دسته از وقايعي كه خسارت جاني با خود به همراه ندارد، در حقيقت نوعي نعمت محسوب مي‌شود چراكه روستاها از قبل آن به عنوان آباداني مي‌رسند و بافت روستايي تغيير و تحول پيدا مي‌كند.
رئيس سازمان مديريت بحران افزود: خشكسالي آثار گسترده‌اي در كشور دارد و با توجه به ميزان خسارات و بافت استان‌ها مسائل موجود در اين زمينه‌ها پيگيري خواهد شد.

* مشكلات بودجه‌اي موجود در سال آينده رفع مي‌شود
قدمي همچنين با اشاره به اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها افزود: اجراي اين قانون جزو امور مهم و با ارزش نظام است كه امسال با شهامت بيش از حد دولت دهم به مرحله اجرا درآمد.
وي تصريح كرد: مشكلات بودجه‌اي موجود در سال آينده رفع مي‌شود و استان‌ها با فراغ بال بيشتري در اين زمينه عمل خواهند كرد.
رئيس سازمان مديريت بحران با بيان اينكه مديريت بحران فراز و نشيب‌هاي بسياري دارد و همواره مغفول واقع شده بوده است، اظهار داشت: با تصويب قوانين و آيين‌نامه‌هاي جديد، كارهاي خوبي در اين زمينه صورت گرفته و اميدواريم بتوانيم رفع اشكالات و تنگناها را در زمينه مديريت بحران داشته باشيم.
انتهاي پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها