عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

زيرساخت توسعه مسكن و اشتغال در كشور فراهم شده است

زيرساخت توسعه مسكن و اشتغال در كشور فراهم شده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:55 ب.ظ

استاندار سيستان و بلوچستان:
زيرساخت توسعه مسكن و اشتغال در كشور فراهم شده است

خبرگزاري فارس: استاندار سيستان و بلوچستان گفت: بحث كمبود مسكن و اشتغالزايي از دغدغه‌هاي كشور بود كه با روي كار آمدن دولت نهم و دهم زيرساخت‌هاي توسعه هر دو فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، علي محمد آزاد چهارشنبه شب در جلسه شوراي مسكن و حمل سيستان و بلوچستان با حضور وزير مسكن و سرپرست وزارت راه و ترابري در استانداري سيستان و بلوچستان اظهار داشت: سفرهاي استاني از خواسته‌هاي ديرينه مردم بود كه با روي كار آمدن دولت نهم و دهم محقق و سبب شد مسئولان از نزديك در جريان مشكلات مردم درتمام استان‌ها و به ويژه مناطق محروم قرار بگيرند.
وي افزود: در بحث اشتغالزايي كه دغدغه مسئولان است، در سيستان و بلوچستان بخش عظيم آن برطرف و هم اكنون با تلاش دولت عدالت محور 41 هزار شغل در اين منطقه ايجاد شده است.
استاندار سيستان و بلوچستان در ادامه به تشريح ظرفيت‌هاي اين منطقه پرداخت و رفع موانع توسعه سيستان و بلوچستان را خواستار شد.
رئيس مسكن و شهرسازي سيستان و بلوچستان در ادامه اين جلسه اظهار داشت: در سال آينده 9 هزار واحد مسكوني در سيستان و بلوچستان احداث مي‌شود.
مسعود مالكي افزود: براساس برنامه ابلاغي سال 90،احداث 9 هزار واحد مسكوني از آذر ماه سال آينده آغاز مي‌شود و هم‌اكنون در مرحله پي‌ريزي قرار دارد.
وي در ادامه به تشريح وضعيت مسكن مهروز در سيستان وبلوچستان پرداخت و افزود: در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر از تعداد 14 هزار و 996 نفر متقاضي مسكن مهر تاكنون 14 هزار و 99 نفر معادل 94 درصد زمين واگذار شده است.
مالكي بيان كرد: تاكنون تعداد 14 هزارو 406 نفر معادل 131 درصد عقد قرارداد شده و تعداد 14 هزار 213 نفر معادل 129 درصد پروانه ساخت دريافت كرده‌اند.
رئيس مسكن و شهرسازي سيستان و بلوچستان ادامه داد: انجام عمليات آماده‌سازي پروژه‌هاي مسكن مهر در سطح استان 410 هكتار بوده كه در اكثر شهرستان‌ها تا مرحله آسفالت اجرايي شده و بقيه هم در دست اجرا قرار دارد.
وي گفت: اجراي طرح مسكن مهر در شهرهاي زير 25 هزار خانوار توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامي انجام مي‌شود كه در اين زمينه در شهرهاي زير 25 هزار نفر، يك‌هزار و 439 نفر متقاضي مسكن مهر توسط بنياد مسكن گزينش شده‌اند كه از اين تعداد يك‌هزار و 429 واحد پروانه ساخت مسكن مهر خود مالكان اخذ كرده‌اند و تعداد يك‌هزار و 295 واحد پي‌سازي، 331 واحد اسكلت و سقف و 167 واحد در مرحله سفت‌كاري و نازك‌كاري است.
مالكي بيان كرد: مالكاني كه در بافت‌هاي فرسوده اقدام به ساخت و ساز كنند از تسهيلات مسكن مهر با سود 12 درصد مي‌توانند استفاده كنند كه در اين زمينه سهميه تخصيصي سال 88، تعداد 750 واحد بوده كه به بانك مسكن معرفي شده‌اند و از اين تعداد 610 واحد انعقاد كرده‌اند.
وي ادامه داد: در شهر جديد رامشار از سهميه تخصيصي 804 واحدي مسكن مهر تاكنون 600 واحد پي‌سازي، 50 واحد در مرحله اسكلت و 11 واحد در مرحله اجراي سقف و سفت‌كاري و 8 واحد در حال نازك‌كاري است.
رئيس سازمان مسكن و شهرسازي سيستان و بلوچستان تصريح كرد: در بخش اشتغال از سهميه 36 هزار نفري در اين استان، تعداد 9 هزار و 350 نفر در بخش مسكن مهر اشتغال ايجاد شده كه معادل 30 درصد اشتغال اين استان است.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها