عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس سازمان بازرگاني خراسان شمالي: بيشتر تخلفات، مربوط به اصناف فاقد پروانه است

رييس سازمان بازرگاني خراسان شمالي: بيشتر تخلفات، مربوط به اصناف فاقد پروانه است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:55 ب.ظ

رييس سازمان بازرگاني خراسان شمالي گفت: با توجه به حجم گسترده عرضه و تقاضا نيازي به تزريق کالاهاي ذخيره شده نداريم.

به گزارش ايسنا، محمدرضا کفاشي در جلسه ستاد برگزاري نوروز وضعيت بازار را وضعيتي آرام ذکر کرد افزود: اکنون عرضه و تقاضا روال طبيعي خود را طي مي‌کند.

وي با اشاره به اين که از زمان اجراي هدفمند کردن يارانه‌ها بسياري از افراد پيش بيني مي‌کردند که اين طرح با موفقيت اجرا نمي‌شود و نرخ تورم افزايش پيدا خواهد کرد، ادامه داد: اين در حاليست که نرخ تورم کاهش يافته و قيمت‌ها نيز افزايش پيدا نکرده است.

کفاشي با بيان اين که اکنون قيمت‌ها تثبيت شده هستند و افزايش قيمتي در آن‌ها وجود نداشته است، اظهاركرد: اين شرايط در سال آينده نيز ادامه پيدا خواهد کرد و اگر افزايش قيمتي نيز وجود داشته باشد به صورت منطقي خواهد بود.

وي با ذکر اين که بازرسي‌ها از اول اسفند ماه سال جاري شروع شده و تا دهم ارديبهشت ماه سال آينده نيز ادامه مي‌يابد، بيان کرد: تعداد بازرسي‌هاي انجام شده در بخش کالا طي طرح نوروز 89، 11 هزار و 768 مورد بوده که در اين راستا 953 پرونده تخلف تشکيل شده است. اين مقام مسوول تصريح کرد: همچنين از زمان اجراي طرح هدفمند کردن يارانه‌ها بازرسي‌ها افزايش يافته اين در حاليست که تخلفات کاهش يافته است.

وي توضيح داد: 22 هزار واحد صنفي در اين استان فعال است که بيشتر تخلفات انجام شده در اين حوزه مربوط به واحدهايي هستند که پروانه کسب ندارند.

رييس سازمان بازرگاني خراسان شمالي در خصوص توزيع ميوه شب عيد گفت: از 20 اسفندماه توزيع شروع مي‌شود و تا 20 فرودين ماه سال آينده ادامه مي‌يابد.

وي افزود: سيب از داخل استان تامين شده و براي تامين پرتقال مورد نياز نيز با استان مازندران قرار داد بسته شده است که تاکنون يک سوم از پرتقال‌ها به استان تزريق شده است.

کفاشي همچنين از برپايي نمايشگاه بهاره از دوازدهم ماه جاري خبر داد و بيان کرد: کالاهاي مورد نياز مردم از قبيل مواد پروتئيني، کيف و کفش و پوشاک در اين محل توزيع مي شود.

وي ادامه داد: کالاها در اين مکان 10 تا 15 درصد زير قيمت فروخته مي‌شود.

وي گفت: در صورت مشاهده هر گونه افزايش قيمت طي اين مدت، کالاهاي ذخيره شده به بازار و نمايشگاه براي جلوگيري از افزايش آن‌ها تزريق خواهد شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها