عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ساختمان جديد مركز فقهي ائمه اطهار(ع) افتتاح شد

ساختمان جديد مركز فقهي ائمه اطهار(ع) افتتاح شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:56 ب.ظ

ساختمان جديد مركز فقهي ائمه اطهار(ع) افتتاح شد

خبرگزاري فارس: ساختمان جديد مركز فقهي ائمه اطهار چهارشنبه شب با حضور آيت‌الله صافي‌گلپايگاني، ‌علي لاريجاني و جمعي از طلاب و فضلاي حوزه علميه قم افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، مركز فقهى ائمه اطهار (ع‌) به همت مرجع عاليقدر مرحوم آيت‌الله العظمى فاضل لنكرانى قدّس سرّه به سال 1376 هجرى شمسى در قم تأسيس شد.
براساس اين گزارش اين مركز داراى اساسنامه‌اى است كه به ثبت رسيده است و در زمان حيات آن مرجع وارسته زير نظر وي اداره مى شد و آيت‌الله فاضل لنكراني در زمان حيات خود به دليل سنگينى بار مرجعيت، رياست مركز را به فرزند حجت‌الاسلام والمسلمين محمد جواد فاضل لنكرانى واگذار كرد.
آيت‌الله فاضل لنكراني در وصيت خود نيز بر ادامه فعاليت‌هاى مركز فقهى ائمه اطهار تاكيد كرده است.
اين مركز داراى شعباتى در مشهد مقدس، سوريه و افغانستان است كه به طور محدودتر دائر شده است و آموزش فضلا و محققان، تربيت فقيهان شايسته و مجتهدان متعهد و آگاه به مقتضيات زمان، فراهم آوردن امكانات لازم و بستر مناسب براى مطالعات و پژوهش‌هاى ژرف در فقه و اصول، درك و پاسخگويى مسائل جديد، بررسى شبهات مرتبط به فقه و... از اهداف اين مركز است.
همچنين بر پايه اين گزارش ساختمان جديد اين مركز فقهي ديشب در مراسمي رسمي با حضور آيت الله صافي گلپايگاني از مراجع تقليد،‌ علي لاريجاني، رئيس مجلس شوراي اسلامي، آيت‌الله مرتضي مقتدايي، مدير حوزه‌هاي علميه، اعضاي جامعه مدرسين حوزه علميه قم، اعضاي شوراي عالي حوزه‌هاي علميه و شخصيت‌هاي حوزوي و مسئولان استاني در سالن همايش‌هاي آيت‌الله فاضل لنكراني افتتاح شد.
در اين مراسم آيت‌الله مرتضي مقتدايي با بيان اينكه اين مركز عظيم و بناي معظم از جمله باقيات الصالحات مرحوم آيت‌الله فاضل لنكراني است، گفت: دو ويژگي بارز در مرحوم آيت‌الله فاضل لنكراني وجود داشت كه در ايشان مي‌درخشيد و آن اين بود كه ايشان هم نفاع و هم معلم خير بودند.
وي افزود: مرحوم آيت‌الله فاضل لنكراني در طول حيات پربركت خود از مدرسان طراز اول حوزه چه در سطوح حوزه و چه در درس خارج به شمار مي‌رفت و بسياري از علما و حتي مجتهدين پاي درس ايشان مي‌نشستند.
مدير حوزه‌هاي علميه با اشاره به برخي تاليفات مرحوم آيت‌الله فاضل تصريح كرد: تاليفات و آثار اين مرجع تقليد فقيد از آثار بسيار ارزشمند بود و مي‌توان گفت كه مرحوم آيت‌الله فاضل لنكراني تحريرالوسيله امام را با بياني استدلالي احيا كردند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها