عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معاون پژوهش حوزه‌هاي علميه خواهران: خودباوري و خدامحوري از عوامل موفقيت طلاب است

معاون پژوهش حوزه‌هاي علميه خواهران: خودباوري و خدامحوري از عوامل موفقيت طلاب است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:56 ب.ظ

معاون پژوهش حوزه‌هاي علميه خواهران، خودباوري و خدا محوري را دو عامل مهم در موفقيت طلاب در فعاليت‌هاي پژوهشي دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه قم، محمود خالقي، معاون پژوهش مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران کشور، صبح امروز پنج‌شنبه در مراسم تقدير از برترين آثار پژوهشي جشنواره علامه حلي، خودباوري و خدامحوري را دوعامل مهم موفقيت‌ طلاب در عرصه‌هاي علمي، تحقيقي و پژهشي دانست.

وي موفقيت بانوان طلبه را بسيار ارزشمند دانست و اظهار کرد: امروز بانوان طلبه‌ موفقيت‌هاي بسياري خوبي در امر پژوهش داشته‌اند که يکي از اين موفقيت‌ها درخشش بانوان طلبه در جشنواره علامه حلي است.

اين مقام مسوول افزود: همه کمالات از آن خداوند است اگر کسي به دنبال کمال است بايد به سوي کمال مطلق برود؛ زيرا عزت و همه خوبي‌ها از ذات الهي سرچشمه مي‌گيرد؛ بنابراين طلاب بايد هميشه اين عوامل را در کار خود مدنظر قرار دهند.

خالقي در ادامه با بيان اين‌که انسان خليفه الله است، تصريح کرد: اگر انسان استعدادهاي خود را پرورش دهد به اين جايگاه واقعي خواهد رسيد.

معاون پژوهش مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران کشور، کمبود امکانات را دليلي براي ضعف در کار و بي‌انگيزيگي ندانست و گفت: امروز طلاب بايد با تمام توان و استعدادهاي خود در عرصه‌هاي علمي و پژوهشي حضور فعال داشته باشند.

وي با تاکيد بر اين‌که هرگز نبود امکانات و مشکلات مادي نبايد طلاب را از ماموريت علمي و تحقيقي باز دارد؛ تصريح کرد: اگر پژوهشگري باور کند استعدادهايي که خداي متعال به آن داده و همه کمالات از آن خداست و با «بسم الله الرحمن الرحيم» به هر اقدامي دست برند به يقين در کارهاي خود موفق خواهد بود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها