عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

محمدي‌گلپايگاني: روزي که روحانيت منزوي شود، روز نابودي است

محمدي‌گلپايگاني: روزي که روحانيت منزوي شود، روز نابودي است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:57 ب.ظ

رييس دفتر مقام معظم رهبري حضور روحانيت در صحنه اجتماع را ضروري دانست و روز انزواي روحانيت را روز نابودي دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه قم، حجت‌الاسلام و المسلمين محمد محمدي‌گلپايگاني در هفتمين اجلاسيه جامعه مدرسين قم و علماي بلاد کشور که صبح امروز پنج‌شنبه در مدرسه امام خميني (ره) برگزار شد؛ با اشاره به نهضت‌هاي مهم تاريخ و لزوم عبرت گرفتن از آن‌ها تصريح کرد: روحانيت نبايد در انزوا بماند و بايد از قدرت خود استفاده کند.

وي با بيان اين‌که هنر امام خميني (ره) هدف قرار دادن نقطه اصلي و کانون فساد بود، اظهار كرد: امام (ره) در فيضيه خطاب به شاه گفت که کاري نکن تا مردم بيرونت کنند و از اين اصل نيز تنازل نکرد و امروز ما شاهد حرکات اصيل انقلابي در کشورهاي منطقه هستيم که حرفشان ثابت شدن نظامشان است.

محمدي گلپايگاني با تاکيد بر لزوم هوشياري گفت: دست‌هاي استعمار مي‌کوشد تا انقلاب را منحرف کند و جنايات وحشتناکي در حال انجام است که استفاده از هواپيما، ارتش، ناو و توپخانه که از پول مردم تهيه شده عليه مردم دست خالي و بي دفاع نشانگر اين مطلب است.

وي تصريح کرد: بايد ريشه اين جنايات خشکانده شود و شعارهاي “هيهات من الذله”و “دعاي امن يجيب” مويد اين مطلب است که مردم مسلمان به تاسي از امام حسين (ع) و به برکت انقلاب اسلامي جرات مقابله يافته‌اند.

رييس دفتر مقام معظم رهبري خاصيت سياسي و شيطاني انگليس را تضعيف روحانيت دانست و اظهار كرد: اکثر مشکلات بلادها و مشکلات کشورهاي جهان سوم از انگلستان است و مساله شيعه و سني و مسايل قومي و قبيله‌اي حتي نقاط جغرافيايي خاص در دنيا آن‌چنان پايه گذاري شده که هم چنان در يد قدرتشان باشد و اين هوشياري و بصيرت همگاني و حوزه‌هاي علميه و مرجعيت را مي‌طلبد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها