عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مخلوط گوشت ستاره ای چینی

مخلوط گوشت ستاره ای چینی
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:58 ب.ظ

مخلوط گوشت ستاره ای

مواد لازم :  

گوشت چرخ كرده  500 گرم
قارچ  6 عدد
روغن  1 قاشق سوپخوری
آرد ذرت  2 قاشق مرباخوری
سس سویا  2 قاشق مرباخوری
سس قارچ  2 قاشق مرباخوری
پیاز سبز خرد شده  1 عدد
لوبیا  1 فنجان
خمیر نان سفید  4 عدد

طرز تهیه :

خمیرها را می توانید از یك روز قبل سرخ كرده و خنك كنید و آنها را محكم بپیچید و در جای خشك نگهداری كنید. قبل از پركردن آنها و سرو غذا بمدت ده دقیقه در فر با حرارت متوسط گرم كنید. مخلوط گوشتی را نیز می توانید از دو روز قبل اماده كرده و در یخچال نگهداری كنید و هنگام استفاده آن را مجددا گرم كنید ( پیازچه و جوانه ها را بعد از گرم كردن مجدد آن بیافزایید).
روی قارچها آبجوش بریزید و بمدت 20 دقیقه كنار بگذارید تا خیس بخورند سپس آبكش كرده و یك سوم فنجان آب آن را نگه دارید . ساقه قارچها را جدا كرده و كلاهك آنها را ریز خرد كنید , روغن را در ماهیتابه گرم كرده و گوشت چرخ كرده را در ان تفت دهید و خارج كرده تا روغن اضافی آن گرفته شود.
آرد ذرت را با قارچ و سسها مخلوط كنید و به گوشت افزوده و در ماهیتابه روی گاز قرار دهید و بهم بزنید تا بجوشد و غلیظ شود سپس پیازچه و جوانه ها را اضافه كرده و بهم بزنید و مخلوط را با قاشق روی خمیر های ستاره ای داغ بریزید .
این نوع غذا ها معمولا بین ساعات 10 صبح تا 3 صبح بعد از ظهر سرو می شوند . ترتیبی كه برای تهیه این غذا ها ذكر شده است آسانترین روش برای پخت می باشد . سعی كنید برای میهمانان خود از چای مرغوب و معطر استفاده نموده و بین غذا ها سرو نمایید. شما همچنین می توانید هنگام سرو غذا ها شور و مزه دار از سس سویا و سس فلفل استفاده كنید.
در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 4 تا 6 نفر کافیست
طرز آماده كردن خمیر قالبی :
مرحله اول :
هر خمیر آماده را به اندازه 9 سانتی متر مربع ببرید , دو مربع برداشته و بصورت ستاره روی یكدیگر قرار دهید
مرحله دوم :
روغن را در ماهیتابه گرم كنید , خمیر ها را با دقت در روغن داغ فرو كرده و بلافاصله كف ملاقه یا كفگیری را وسط آنها فشار داده و بمدت 5 ثانیه به همین حالت نگهدارید تا خمیر شكل بگیرد سپس ملاقه یا كفگیر را خارج كرده و بمدت 5 ثانیه دیگر در روغن سرخ كنید تا طلایی شوند و از ماهیتابه خارج كنید .

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها