عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تارت فرنی دار چینی

تارت فرنی دار چینی
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:59 ب.ظ

مواد لازم :  

آرد سفید  1.5 فنجان
آب  2 فنجان
روغن اعلای كرمانشاهی  125 گرم
كره  125 گرم
شكر  0.75 فنجان
تخم مرغ  5 عدد
شیر هموژنیزه  0.5 فنجان

طرز تهیه :

بهتر است این تارتها را گرم , بلافاصله بعد از پخت سرو نمایید , همچنین می توانید آنها را از یك روز قبل آماده كرده و در ظرف درب داری در یخچال بگذارید , كره و روغن حیوانی را نیز در یخچال نگهداری كنید .
طرز تهیه خمیر آبی :
آرد را در كاسه ای الك كنید و آب كافی به ان افزوده و بهم بزنید تا خمیر سفتی حاصل شود , خمیر را روی سطح آردی ورز دهید تا نرم شود و ان را بصورت مستطیلی به ابعاد 8×12 سانتی متر فرم دهید و با مشماع پوشانده و بمدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید
طرز تهیه خمیر روغنی :
آرد را در كاسه ای الك كرده و كره و روغن حیوانی را به آن افزوده و مخلوط كنید و روی آن را با مشاماع پوشانده و بمدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شود سپس خمیر را روی سطح آردی با وردنه بصورت مستطیلی به ابعاد 12 × 15 سانتی متر صاف كنید .
طرز تهیه فرنی :
شكر و آب را د قابلمه ای ریخته و روی گاز قرار دهید بدون اینكه بجوشد بهم بزنید تا شكر حل شود سپس كنار گذاشته تا خنك شود , شربت شكر , تخم مرغها و شیر را در كاسه ای مخلوط كرده و با چنگال بهم بزنید.
آماده كردن تارت :
مرحله 1 :
خمیر مستطیلی آبی را در یك طرف خمیر مستطیلی روغنی قرار داده و طرف دیگر خمیر روغنی را روی خمیر آبی تا بزنید بطوریكه روی آن را بپوشاند , خمیر را برگردانید بطوریكه طرف تای ان سمت چپ شما باشد و آن را بصورت مستطیلی به ابعاد 12 × 30 سانتی متر بپیچید .
مرحله 2 :
لبه های كوتاهتر مستطیل را طوریكه در مركز با هم تلاقی داشته باشند تا بزنید و مجددا بار دیگر آن را از وسط تا كنید . عمل پیچیدن و تا زدن را سه بار دیگر ادامه دهید و دقت كنید كه هر بار طرف تای آن سمت چپ شما باشد .
مرحله 3 :
خمیر را با وردنه صاف كنید بطوریكه قطر آن دو میلی متر شود و با چاقوی شیار دار آن را بصورت دایره های 9 سانتی متری ببرید و در قالبهای گود شیار دار تارت فرو كرده و فرنی را با دقت روی آن بریزید و بمدت 10 دقیقه در فر با حرارت بالا بپزید سپس شعله آن را كمتر كرده و بمدت 15 دقیقه دیگر در فر با حرارت متوسط بپزید تا سفت شده و شكل بگیرند

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها