عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حذف باهنر از کمیسیون تلفیق مجلس

حذف باهنر از کمیسیون تلفیق مجلس
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:01 ب.ظ

 به گزارش جهان، کمیسیون تلفیق رسیدگی به لایحه بودجه کل کشور مرکب از ۵۰ نماینده است که علاوه بر همه ۲۴ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، ۲ نفر از هر یک از ۱۳ کمیسیون تخصصی مجلس برای عضویت در این کمیسیون انتخاب می‌شوند تا لایحه بودجه کل کشور را بررسی کنند.

بر اساس این گزارش انتخاب ۲ نفر از هر یک از کمیسیون ها در دستور کار بعد از ظهر روز یکشنبه کمیسیون ها قرار داشت که مرادعلی منصوری‌رضی نماینده رامیان و مهدی عیسی زاده نماینده میان دوآب از سوی کمیسیون اجتماعی برای عضویت در کمیسیون تلفیق انتخاب شدند.
 
محمدرضا باهنر هم کاندیدای عضویت در کمیسیون تلفیق بوده اما تنها سه رای از کمیسیون کسب کرد و از راه یابی به کمیسیون بازماند.
حذف باهنر از کمیسیون تلفیق مجلس در حالی صورت گرفت که وی همواره در زمان بررسی لایحه بودجه یا رئیس یا نایب رئیس این کمیسیون بود.
 
پس از حذف باهنر از این کمیسیون، برخی از نمایندگان در تلاش بودند تا با توجه به تجربیات باهنر به نوعی زمینه راه یابی وی به کمیسیون تلفیق را فراهم کنند اما برخی از نمایندگان با مخالفت این اقدام را خلاف آئین نامه دانسته و مانع این کار شدند.
 
یکی از نمایندگان در گفت و گو با خبرنگار جهان گفت: از آنجا که باهنر در جلسات کمیسیون اجتماعی مجلس حاضر نمی شود، اعضای کمیسیون به وی رای ندادند.
 
همه کمیسیونهای تخصصی مجلس غیر از کمیسیون آموزش و تحقیقات، نمایندگان خود برای عضویت در تلفیق را انتخاب کردند.
 
حسن کامران نماینده اصفهان و سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، غلامرضا مصباحی مقدم نماینده تهران و فرهاد دلق‌پوش نماینده آستارا از سوی کمیسیون اقتصادی، حسن شبانپور نماینده مرودشت و محمد سقایی نماینده استهبان از سوی کمیسیون انرژی، سید شهاب‌الدین صدر نماینده تهران و امیدوار رضایی نماینده مسجد سلیمان از سوی کمیسیون بهداشت و درمان و علی اصغر زارعی نماینده تهران و عبدالحسین ناصری نماینده گرگان از سوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس برای عضویت در کمیسیون تلفیق انتخاب شدند.
 
سید احمدرضا دستغیب(فرزند علی اصغر) نماینده شیراز و سید رمضان شجاعی کیاسری نماینده ساری از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس و احمدعلی کیخا نماینده زابل و کاظم فرهمند نماینده مهریز از سوی کمیسیون کشاورزی، علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری و شهریار طاهرپور نماینده تویسرکان از سوی کمیسیون صنایع و معادن، سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نماینده قزوین و سید فاضل موسوی نماینده خدابنده از سوی کمیسیون اصل نود، حمیدرضا پشنگ نماینده خاش و محسن نریمان نماینده بابل از سوی کمیسیون عمران،‌ غلامرضا دهقان ناصر آبادی نماینده کازرون و عبدالرضا مرادی نماینده ممسنی از سوی کمیسیون قضائی و حقوقی برای عضویت در کمیسیون تلفیق انتخاب شدند.
 
رضا عبداللهی، موسی الرضا ثروتی، عباسعلی نورا، محمدعلی مفتح، بهمن مرادنیا، سیدحسین حسینی، غفار اسماعیلی، علی بوروغنی، علی بنایی، محمدرضا تابش، احمد توکلی، سید نجیب حسینی، حمید سعادت، محمد کریم شهرزاد، محمد قسیم عثمانی، جعفر قادری، هادی قوامی، محمدعلی کریمی، جبار کوچکی نژاد، اصغر گرانمایه پور، علی رضا منادی، مقداد نجف نژاد، حسن بنایی، عزت الله یوسفیان ملا، ۲۴ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هستند که مطابق آیین نامه داخلی مجلس همه اعضا عضو کمیسیون تلفیق می شوند.
mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها