عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

‌قانون حدود برخورد با متهمان و زندانيان را مشخص كرده است

‌قانون حدود برخورد با متهمان و زندانيان را مشخص كرده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:06 ب.ظ

‌رئيس كل دادگستري استان اصفهان:
‌قانون حدود برخورد با متهمان و زندانيان را مشخص كرده است

خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري استان اصفهان گفت: قانون نحوه و حدود برخورد با متهمان و زندانيان را مشخص كرده و هيچ شخصي و تحت هيچ عنواني حق توهين و ضرب و شتم به اين افراد را ندارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرضا، غلامرضا انصاري چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران اين شهرستان اظهار داشت: با تصويب مجمع تشخيص مصلحت نظام افراد معتادي كه براي نخستين بار دستگير مي‌شوند به عنوان بيمار به مراكز ترك اعتياد معرفي مي‌شوند.
وي ادامه داد: در صورتي كه فردي بيش از يك بار به دليل اعتياد دستگير شود، مجرم محسوب مي‌شود و مطابق قانون تعيين شده با وي برخورد مي‌شود.
انصاري با اشاره به معضل ورود مواد مخدر به زندان‌ها و مراكز ترك اعتياد تصريح كرد: دستگاه قضايي منكر ورود مواد مخدر به اين مراكز نيست و در اين زمينه ماموران سازمان زندان‌ها بايد پاسخگو باشند.
رئيس كل دادگستري استان اصفهان بيان داشت: در حال حاضر به دليل كمبود فضاي مناسب از زندان‌ها بيش از ظرفيت معين بهره‌برداري مي‌شود كه اين موضوع موجب ايجاد ضعف در حوزه امنيتي زندان‌ها مي‌شود.
وي با اشاره به وضعيت رفتار با زندانيان افزود: قانون نحوه و حدود برخورد با متهمان و زندانيان را مشخص كرده و هيچ شخصي و تحت هيچ عنواني حق توهين و ضرب و شتم به اين افراد را ندارد.
انصاري در ادامه تصريح كرد: در حال حاضر پرونده‌هايي مبني بر ادعاي ضرب و شتم و تهديد زندانيان توسط برخي از ماموران مطرح است كه توسط دادسراي نظامي و سازمان قضايي نيروهاي مسلح در حال بررسي قرار دارد.
انتهاي پيام/ج30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها