عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ضرورت آمادگي كامل بشرويه براي پذيرايي از مسافران نوروزي

ضرورت آمادگي كامل بشرويه براي پذيرايي از مسافران نوروزي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:07 ب.ظ

/نوروز 90 با مسافران نوروزي/
ضرورت آمادگي كامل بشرويه براي پذيرايي از مسافران نوروزي

خبرگزاري فارس: در جلسه ستاد تسهيلات سفر بشرويه بر ضرورت آمادگي كامل ادارات و نهادهاي مربوطه براي پذيرايي، اسكان و فراهم شدن امكانات لازم براي حضور و عبور سالم و مطمئن از اين مسير به مشهدالرضا (ع) تأكيد شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بشرويه، جلسه ستاد تسهيلات سفر شهرستان بشرويه چهارشنبه ‌شب با حضور مسئولان شهرستاني و استاني در محل فرمانداري شهرستان برگزار شد.
فرماندار بشرويه در اين نشست با اشاره به اقدامات مفيد و مؤثري كه در راستاي حفظ و معرفي آثار باستاني و ميراث فرهنگي شهرستان انجام شده است، اظهار داشت: در ايام عيد نوروز اقدامات لازم براي پذيرايي از مسافران نوروزي با رويكرد بومي و سنتي انجام مي‌شود.
غلامرضا پورسلطاني ادامه داد: مسير بشرويه شاهراه عبور مسافران غرب كشور به سمت مشرق به ويژه مشهدالرضا (ع) است و اين امر به ما كمك مي‌كند از اين فرصت در راستاي معرفي جاذبه‌هاي زيبا، طبيعي و آثار تاريخي آن استفاده شود.
شهردار بشرويه نيز در اين جلسه اظهار داشت: سه منطقه كوير، آسياب‌هاي آبي و قلعه دختر شهرستان از مناطق بكر و نمونه براي جذب مسافر و گردشگر داخلي و خارجي هستند.
حسن سليمي ادامه داد: بازرسان سازمان جهاني يونسكو آمادگي خود را براي كمك به احياي بافت تاريخي و شبكه شهر تاريخي شهرستان بشرويه اعلام كرده‌اند.
وي يادآور شد: پايگاه ميراث فرهنگي شهرستان نيز با مرمت و بازسازي بناهاي تاريخي شهرستان فعاليت خوبي در راستاي حفظ و نگهداري از ابنيه تاريخي بشرويه داشته است.
معاون فرماندار بشرويه نيز عمده مسئوليت ستاد تسهيلات سفر شهرستان را در ايام عيد نوروز يادآور شد و گفت: نصب چادرهاي راهنماي مسافر در ورودي شهرستان و تأمين امكانات آب و برق، هماهنگي پايگاه ميراث فرهنگي براي آموزش مسافران و گردشگران با آثار و ابنيه تاريخي شهرستان و تجهيز 80 كلاس درس در مدارس براي اسكان مسافران نوروزي توسط اداره آموزش و پرورش از جمله اين مسئوليت‌ها است.
عليرضا زمانزاده ادامه داد: تأمين سوخت لازم در جايگاه عرضه مواد سوختي و تعيين كشيك‌هاي نوروزي براي اصناف توسط اداره بازرگاني از ديگر برنامه‌هاي مهم اين ستاد است.
در ادامه اين جلسه هاشم اتفاقي به عنوان مسئول نمايندگي اداره ميراث فرهنگي شهرستان بشرويه معرفي شد.
انتهاي پيام/ز20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها