عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ابراز نگرانی ناتو ازحضور ناوهای ایرانی در حیات خلوتش

ابراز نگرانی ناتو ازحضور ناوهای ایرانی در حیات خلوتش
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:11 ب.ظ

به رغم آن ‌که تهران مأموريت کشتي‌هاي ايراني عبور کرده از کانال سوئز را صلح‌آميز دانسته، ناتو اعلام کرده است حضور ايران در درياي مديترانه را از نزديک زيرنظر دارد.

 

 

در همين حال به گزارش خبرگزاري فرانسه، اوآنا لانگسکو سخنگوي سازمان پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو) درباره اين موضوع گفت: "ما تحولات منطقه و حرکت اين دو کشتي ايراني را از نزديک زير نظر داريم." 

 

دو رزم‌ناو ايراني به نام‌هاي الوند و خارک براي اولين بار بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران با دريافت مجوز از سوي مقامات مصري توانستند سه‌شنبه ( سوم بهمن) از کانال سوئز عبور کرده و وارد درياي مديترانه شوند. 

 

اين دو رزم‌ناو اکنون براي اهداف آموزشي در ساحل سوريه لنگر انداخته‌اند. 

 

نيروي دريايي جمهوري اسلامي ايران اعلام کرده است اعزام کشتي‌هاي ايراني به درياي مديترانه به منظور تقويت روابط دوستانه با ديگر کشورها و رساندن پيام صلح و امنيت ايران صورت مي‌گيرد. 

 

با وجود اين، رژيم اسرائيل نيروي دريايي خود را به حالت آماده‌باش درآورده است و اين اقدام ايران را موجب نگراني و اقدامي تحريک‌آميز دانسته است. 

 

امريکا نيز به عنوان متنفذترين عضو ناتو و متحد اصلي اسرائيل در منطقه، اعلام کرده است با دقت مسير اين کشتي‌هاي ايراني را دنبال مي‌کند. 

 

امير سرتيپ عبدالرحيم موسوي، جانشين کل ارتش جمهوري اسلامي ايران نيز در اين زمينه گفته است: "پس از پيروزي انقلاب اسلامي بسياري براين باور بودند که نيروي دريايي و هوايي ايران ظرف چند ماه از ادامه فعاليت باز خواهند ماند، اما امروز اين باور اسکتباريان نقش بر آب شده و ارتش ايران يکي از قدرتمندترين ارتش‌هاي منطقه و جهان است." 

 

وي تصريح کرده است: "حضور ناوگروه نيروي دريايي در کانال سوئز، رژيم صهيونيستي را شگفت‌زده کرده است و از همين رو اين رژيم طي چند روز گذشته دست به انجام تبليغات منفي در اين خصوص زده است."

 
mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها