عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

طرح جامع خطرپذيري در استان‌ها اجرا مي‌شود

طرح جامع خطرپذيري در استان‌ها اجرا مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:11 ب.ظ

معاون وزير كشور:
طرح جامع خطرپذيري در استان‌ها اجرا مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون وزير كشور و رئيس سازمان مديريت بحران از اجراي طرح جامع خطرپذيري در استان‌هاي مختلف كشور به عنوان يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي اين سازمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، حسن قدمي صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در استانداري سمنان اظهار داشت: اجراي طرح جامع خطرپذيري از مهم‌ترين وظايف سازمان مديريت بحران كشور است.
وي تصريح كرد: در سال آينده به طور جدي روي اجراي اين طرح در كشور كار مي‌شود تا خطراتي كه استان‌ها را تهديد مي‌كند، شناسايي كنيم و در زمان ضرورت بتوان پيشگيري‌هاي لازم را انجام دهيم.
رئيس سازمان مديريت بحران همچنين افزود: طرح جامع خطرپذيري با هماهنگي همه‌ استان‌ها در سطح كشور اجرايي مي‌شود و هر استان با توجه به شرايط اقليمي و خطراتي كه آن را تهديد مي‌كند، در اين طرح مورد بررسي و ارزيابي قرار مي‌گيرد.
قدمي افزود: همچنين حوادثي كه مي‌تواند در نقاط مختلف كشور به وقوع بپيوندد، در اين طرح نقطه‌يابي مي‌شود و بر مبناي آن برنامه‌ريزي‌هاي لازم صورت مي‌گيرد.
وي تصريح كرد: در برخي از استان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها مقدمات كار آماده شده و در ساير استان‌ها نيز اجراي اين طرح در دست اقدام است.
معاون وزير كشور افزود: سازمان مديريت بحران كشور مي‌كوشد تا به موقع با حوادث و بلاياي طبيعي برخورد كند.

* رايزني براي فعال‌سازي بيشتر سامانه امداد هوايي در كشور
قدمي همچنين از رايزني با نيروهاي مسلح به منظور فعال‌سازي بيشتر سامانه امداد هوايي در كشور خبر داد و گفت: برنامه‌ريزي‌هاي خوبي در اين زمينه صورت گرفته تا بتوان از بالگرد در حوادث مختلف استفاده كرد.
وي تصريح كرد: بيشتر امكانات در اين حوزه در خدمت نيروهاي مسلح است و اخيراً نيز با دست‌اندركاران سپاه و وزارت دفاع جلسه‌اي در اين زمينه برگزار شد تا بتوانيم از اين امكانات استفاده كنيم.

* طراحي آبپاش‌هاي مناسب
رئيس سازمان مديريت بحران از طراحي آبپاش‌هاي مناسب براي استفاده در زمان آتش‌سوزي جنگل‌ها خبر داد و گفت: تانكرهاي آب طراحي شده و در اين وقايع از آنها استفاده مي‌شود.
قدمي با بيان اينكه مهم‌ترين وظيفه سازمان مديريت بحران ايجاد هماهنگي بين سازمان‌ها و دستگاه‌هاي دخيل در امر حوادث غيرمترقبه است، افزود: خشكسالي نيز حادثه‌اي آرام و كندي است كه عواقب آن به مرور زمان و در آينده بروز پيدا مي‌كند.
وي تصريح كرد: البته بارندگي‌هاي اخير مقداري وضع خشكسالي را در كشور تعديل كرده‌ است و برنامه‌ريزي هاي لازم در اين زمينه نيز انجام و بودجه‌هاي مورد نياز براي آن در نظر گرفته شده است تا به موقع به استان‌ها اختصاص يابد.
رئيس سازمان مديريت بحران با بيان اينكه ايران از جمله 10 كشور حادثه‌خيز جهان محسوب مي‌شود، ‌افزود: حوادث غيرمترقبه امسال خسارت‌هاي زيادي در كشور به جاي گذاشته است و حوادث زيادي ايران را تهديد مي‌كند.
قدمي با بيان اينكه زلزله و سيل عمده حوادث پيش روي كشور بوده است، افزود: امسال دو پديده خشكسالي و آتش‌سوزي جنگل‌ها نيز به اين وقايع اضافه شده است.
وي افزود: به تناسب خسارت‌ها و حوادثي كه رخ مي‌دهد، بودجه‌هاي لازم بين استان‌ها تقسيم مي‌شود و براي جبران بخشي از خسارت‌هاي خشكسالي در استان سمنان نيز 160 ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده است.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها