عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

دستگيري دزدهاي نردبان به دست

دستگيري دزدهاي نردبان به دست
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:13 ب.ظ

2 دزد حرفه‌اي براي تامين هزينه اعتيادشان، نيمه‌هاي شب با قرار دادن نردبان مقابل پنجره‌ها ، وارد منازل شهروندان تهراني مي‌شدند و اموال آنها را سرقت مي‌كردند.

به گزارش «جام‌جم»، هفته گذشته ماموران كلانتري 125 يوسف‌آباد تهران در پي تماس تلفني يكي از ساكنان اين منطقه، اطلاع يافتند وي دزد ميانسالي را در خانه‌اش دستگير كرده است.

ماموران براي بررسي موضوع، به خانه شاكي اعزام شدند و پس از تحويل گرفتن دزد ميانسال، مرد صاحبخانه را نيز به كلانتري احضار كردند.

هوشياري شاكي سارق را گرفتار كرد

شاكي در تشريح ماجرا به پليس گفت: خوابيده بودم كه دخترم سراسيمه به اتاقم آمد و گفت سارقي ميانسال را به همراه يك نردبام در گوشه‌اي از حياط خانه ديده است.

شاكي اضافه كرد: به حياط رفتم كه در همين موقع سارق، مرا ديد؛ قصد فرار داشت كه مانعش شدم و دست و پايش را با طناب بستم.

12 سابقه كيفري در پرونده دزد حرفه‌اي

در پي اظهارات شاكي، متهم بازجويي شد و ادعا كرد پس از مصرف مواد مخدر (شيشه)‌ دچار توهم شده و با استفاده از نردبان به اشتباه به خانه شاكي رفته است.

ماموران به بررسي از سامانه پليس پرداختند كه مشخص شد متهم اصغر نام دارد و 12 بار به اتهام سرقت لوازم داخل خودرو، خانه‌ها و مغازه‌ها دستگير شده و در زندان دوره محكوميت‌هايش را سپري ‌كرده و چندي پيش آزاد شده است.

با مشخص شدن اين موضوع، اصغر ـ متهم ـ در ادامه بازجويي‌هاي پليسي اعتراف كرد كه با همكاري دوستش از خانه‌هاي مردم سرقت مي‌كرده است.

اعتراف سارق منازل

متهم اضافه كرد: در زندان با مردي سارق به نام قربان آشنا شدم. با آزادي از زندان، 2 نفري خانه‌اي در دروازه‌غار اجاره كرده و براي تامين هزينه خريد مواد مخدر (شيشه)‌، اموال مردم را سرقت مي‌كرديم.

وي افزود :با شناسايي خانه‌هاي مردم در محله‌هاي شهرك والفجر و يوسف‌آباد تهران، نيمه‌هاي شب با قرار دادن نردبام مقابل پنجره‌هاي منازل، وارد آنجا مي‌شديم، و در حالي كه صاحبخانه‌ها خواب بودند، وسايل كم‌حجم، طلا، پول و ساعت را به سرقت مي‌برديم و با فروش اموال دزدي، مواد مخدر (شيشه و كراك)‌ مي‌خريديم.

با اعتراف متهم به سرقت، همدستش نيز تحت تعقيب قرار گرفت و در محله دروازه غار دستگير و با انتقال به مركز پليس بازجويي شد.

متهم به سرقت به همكاري با همدستش اعتراف كرد

سرهنگ ذاكر استقامتي، رئيس پايگاه سوم آگاهي تهران در اين باره گفت:‌ متهمان با قرار قانوني روانه زندان شدند. تحقيقات از آنها ادامه دارد.
mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 960
دسترسی سریع به انجمن ها