عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اغلب بيماري‌هاي شغلي قابل درمان نيستند

اغلب بيماري‌هاي شغلي قابل درمان نيستند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:13 ب.ظ

مدير گروه بهداشت محيط حرفه‌اي مركز بهداشت خراسان رضوي:
اغلب بيماري‌هاي شغلي قابل درمان نيستند

خبرگزاري فارس: مدير گروه بهداشت محيط حرفه‌اي مركز بهداشت خراسان رضوي گفت: اغلب بيماري‌هاي شغلي قابل درمان نيستند اما همه آنها قابل پيشگيري هستند.

احسان رفيعي‌منش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: بيماري‌هاي شغلي در اثر اشتغال به شغلي معين و مواجهه با عوامل زيان‌آور محيط به آن ايجاد مي‌شود.
مدير گروه بهداشت محيط حرفه‌اي مركز بهداشت خراسان رضوي گفت: اغلب بيماري‌هاي شغلي قابل درمان نيستند اما همه آنها قابل پيشگيري هستند.
وي با بيان اينكه پس از كاهش شنوايي به ترتيب كمردرد و بيماري‌هاي پوستي ديگر بيماري‌هاي شايع ناشي از كار در استان است گفت: بر طبق آمارهاي جهاني 41 درصد كمردردها، 22 درصد كاهش شنوايي‌ها، 14 درصد آسم‌ها و 15درصد حوادث و 13.8 درصد سرطان‌ها در مردان به دليل عوامل زيان‌بار محيط كار رخ مي‌دهد.
رفيعي‌منش افزود: تمام شاغلان مرد در محيط‌هاي كاري مختلف بايد سالي يكبار معاينه شوند و پرونده پزشكي داشته باشند.
وي گفت: در حال حاضر بين 60 تا 70 درصد مردان بالغ كشور در محيط‌هاي كاري مختلف شاغل هستند و حدود نيمي از شاغلان در حوزه صنعت مشغول به كار هستند.
رفيعي با اشاره به برنامه‌هاي هفته سلامت در استان اظهار داشت: 3 هزار پوستر با محور سلامت مردان در استان خراسان رضوي توزيع شده است.
مدير گروه بهداشت محيط حرفه اي مركز بهداشت خراسان رضوي گفت: همچنين در طول اين هفته در خانه‌هاي بهداشت كار و مراكز بهداشت كار، كارگران و شاغلان توسط متخصصان ارولوژيست و طب كار از نظر بيماري‌هاي مختلف معاينه مي‌شوند.
انتهاي پيام/خ30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها