عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

قذافی شخصا دستور بمبگذاری لاکربی را صادر کرد

قذافی شخصا دستور بمبگذاری لاکربی را صادر کرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:14 ب.ظ

 يك روزنامه سوئدي به نقل از وزير دادگستري سابق ليبي اعلام كرد كه شخص معمر قذافي عمدا به عامل بمب‌گذار لاكربي دستور داده تا در سال 1998 هواپيماي مسافربري شركت پان آمريكن را منفجر كند.

 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاري آلمان، وب سايت روزنامه سوئدي "اكسپرسن ديلي" نوشت كه مصطفي عبدالجليل وزير دادگستري سابق ليبي كه روزدوشنبه در اعتراض به سركوب معترضان در ليلي توسط معمر قذافي از سمت خود استعفا كرده است، اعلام كرده كه مداركي در اختيار دارد كه ثابت مي‌كند كه معمر قذافي، رهبر ليبي دستور بمب‌گذاري و انفجار هواپيماي مسافربري شركت پان آمريكن را بر فراز شهر لاكربي به عبدالباسط المقرحي داده است.
 
وي افزود كه معمر قذافي براي آنكه تمام تلاش خود را براي پنهان كردن نقش خود در اين حادثه تروريستي انجام دهد از تمام ظرفيت قدرتش بهره‌گيري كرده است تا عبدالباسط المقرحي، عامل بمب‌گذار لاكربي را كه در دادگاهي در سال 2001 به حبس ابد محكوم شده بود، به ليبي باز گرداند.
 
خبرنگار اين روزنامه سوئدي مصطفي عبدالجليل را در محلي در ليبي ملاقات كرده است و به جزييات بيشتري درباره علت دست داشتن قذافي در اين حادثه اشاره نكرده است.
 
المقرحي سال 2009 به علت ابتلا به بيماري سرطان از محل زندان خود در اسكاتلند آزاد شد، اما به رغم آنكه پزشكان آن زمان اعلام كرده بودند كه وي تنها تا سه ماه ديگر زنده مي‌ماند، هنوز زنده و سالم است.
mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها