عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ذاكر: فناوري هسته‌اي نشانگر اعتماد به نفس جوانان ايراني است

ذاكر: فناوري هسته‌اي نشانگر اعتماد به نفس جوانان ايراني است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:16 ب.ظ

انرژي هسته‌اي تنها يك موضوع علمي نيست؛
ذاكر: فناوري هسته‌اي نشانگر اعتماد به نفس جوانان ايراني است

خبرگزاري فارس: استاندار اصفهان گفت: امروز موضوع انرژي هسته‌اي كشور تنها يك شاخص علمي نيست و بيش از هر چيز نشانگر عزت و اعتماد به نفس جوانان ايراني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، عليرضا ذاكراصفهاني چهارشنبه شب در چهارمين آيين پايان دوره و تقدير از شركت‌هاي دانش‌بنيان برتر مستقر در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، اظهار داشت: در حال حاضر اجماع همگاني براي بسط توانمندي فعال و پيشرفته هسته‌اي نزد تمام ايرانيان وجود دارد.
وي با اشاره به اينكه شهرك‌ علمي و تحقيقاتي و دانشگاه‌ها جمعيتي از نخبگان را در دل خود جاي داده‌اند، افزود: قلب تپنده و نقطه مركزي كشور، مراكز علمي آن است.
استاندار اصفهان با بيان اينكه كشور ما در مقطعي از تاريخ فرصت‌ها را از دست داده است، تصريح كرد: امروز در سايه نگاهي كه به علم‌اندوزي در كشور شده، افق‌هاي روشني در انتظار ايران اسلامي است.
وي بيان داشت: زماني كه دانشگاه‌ در كشور ما شروع به كار كرد، به علت الگوبرداري محض از غرب نتوانست بنا به ضروريات و اعتقادات كشور پيش برود و همين موضوع سبب ايجاد فاصله بين دانشگاه‌ها، جامعه، حاكميت و صنعت شد.
ذاكراصفهاني با بيان اينكه در دنياي پيشرفته دانشگاه در خدمت جامعه، توليد، صنعت، كشاورزي و ثروت است، تاكيد كرد: خيزشي در طول‌ سال‌هاي اخير در كشور صورت گرفته كه دانشگاه‌ها را با حوزه‌هاي مختلف مرتبط كرده و آنها به متن جامعه وارد كرده است.
وي با اشاره به اينكه امروزه دانشگاه‌ به تدريج راه خود را در جامعه پيدا كرده و در متن اجتماع حضور پررنگ‌تري دارد، اضافه كرد: بايد شرايطي به وجود آورد تا اين رويكرد و حركت مثبت در تمام شئون زندگي مردم بسط پيدا كند.
استاندار اصفهان ادامه داد: موفقيت كشور در زمينه‌هاي مختلف علمي همچون انرژي هسته‌اي، هوا و فضا و نانوتكنولوژي نشان از خيزش سازنده و پربركت دانشگاه‌ها در سال‌هاي اخير دارد.
وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به همكاري استانداري اصفهان با دانشگاه‌ها و مراكز علمي استان اصفهان اظهار داشت: بيش از 180 نفر از اعضاي هيئت علمي دانشگاه صنعتي اصفهان در كارگروه‌ها و جلسات مختلف استانداري حضور پيدا مي‌كنند.
ذاكر‌اصفهاني با بيان اينكه دانشگاه‌هاي استان اصفهان از لحاظ كمي و كيفي رشد خوبي داشته‌اند، تاكيد كرد: استان اصفهان داراي بيش از 100 مركز دانشگاهي و حدود 200 هزار نفر دانشجو است.
وي گفت: امروز موضوع انرژي هسته‌اي كشور تنها يك شاخص علمي نيست و بيش از هر چيز نشانگر عزت و اعتماد به نفس جوانان ايراني است.
استاندار اصفهان با اشاره به اينكه مي‌توان از رهگذر علم و دانش به ثروت رسيد، بيان داشت: بدون علم و توليد ثروت كشور ما هيچ‌گاه به قله‌هاي پيشرفت دست نمي‌يابد.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها