عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رشته ادبيات پايداري تا مقطع دكترا ايجاد مي‌شود

رشته ادبيات پايداري تا مقطع دكترا ايجاد مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:16 ب.ظ

در دانشگاه باهنر كرمان؛
رشته ادبيات پايداري تا مقطع دكترا ايجاد مي‌شود

خبرگزاري فارس: مسئول انجمن علمي دفاع مقدس استان كرمان گفت: رشته ادبيات پايداري تا مقطع دكترا در دانشگاه شهيد باهنر كرمان ايجاد مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، احمد اميري‌خراساني شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستين كنگره ادبيات دفاع مقدس استان كرمان اسفندماه سال 84 با 38 مقاله برگزار شد.
وي بيان داشت: اين ديدگاه به بررسي علمي ادبيات پايداري مي‌پردازد كه براي نخستين بار در كرمان برگزار و 38 مقاله به صورت سخنراني ارائه شده و مابقي در «نامه پايداري يك» چاپ شد.
اميري‌خراساني افزود: دومين كنگره ادبيات در آغاز سال 87 برگزار شد و 29 مقاله ارائه شد و مابقي در نامه بايداري دو به چاپ رسيد، بعد از اين كنكره قرار شد، رشته‌اي در دانشگاه راه‌اندازي شود كه نشان دهنده ادبيات پايداري باشد.
وي خاطرنشان كرد: اين سبب شد، سرفصل درس‌ها نوشته و نهايتا به وزارتخانه ارجاع داده شد تا در صورت تاييد در دانشگاه شهيد باهنر اين رشته راه‌اندازي شود و در وزارتخانه تاييد و رشته ادبيات مقاومت ايجاد شد، اين رشته در حال حاضر دوره چهار ساله است كه دانشجو فارغ‌التحصيل كرده است و بعد از دانشگاه ما دانشگاه سمنان، تهران و شيراز اين رشته را ايجاد كردند.
وي تصريح كرد: در حال حاضر ما در صدد هستيم كه اين رشته را تا مقطع دكترا در دانشگاه باهنر كرمان راه‌اندازي كنيم.
مسئول انجمن علمي دفاع مقدس در استان كرمان بيان داشت: در سومين كنگره كه د11 و 12 ماه جاري در دانشگاه باهنر برگزار مي‌شود، 145 مقاله تاكنون رسيده است و 30 مقاله براي ارائه سخنراني داوري شده‌اند و 80 مقاله در نامه پايداري سوم ثبت مي‌شود.
وي يكي از اهداف اين كنگره را گرفتن فكر و انديشه بزرگان كشور براي استفاده دانشجويان اين رشته اعلام كرد و افزود: بسياري از صاحبان قلم از سراسر كشور در اين كنگره شركت كرده‌اند و كيفيت علمي اين كنگره بسيار بالا است.
رئيس سابق دانشگاه شهيد باهنر كرمان گفت: فارغ‌التحصيلان اين رشته در آموزش و پرورش و سازمان‌هاي مرتبط با آثار دفاع مقدس مشغول به كار مي‌شوند.
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها