عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

رشته ادبيات پايداري تا مقطع دكترا ايجاد مي‌شود

رشته ادبيات پايداري تا مقطع دكترا ايجاد مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:16 ب.ظ

در دانشگاه باهنر كرمان؛
رشته ادبيات پايداري تا مقطع دكترا ايجاد مي‌شود

خبرگزاري فارس: مسئول انجمن علمي دفاع مقدس استان كرمان گفت: رشته ادبيات پايداري تا مقطع دكترا در دانشگاه شهيد باهنر كرمان ايجاد مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، احمد اميري‌خراساني شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستين كنگره ادبيات دفاع مقدس استان كرمان اسفندماه سال 84 با 38 مقاله برگزار شد.
وي بيان داشت: اين ديدگاه به بررسي علمي ادبيات پايداري مي‌پردازد كه براي نخستين بار در كرمان برگزار و 38 مقاله به صورت سخنراني ارائه شده و مابقي در «نامه پايداري يك» چاپ شد.
اميري‌خراساني افزود: دومين كنگره ادبيات در آغاز سال 87 برگزار شد و 29 مقاله ارائه شد و مابقي در نامه بايداري دو به چاپ رسيد، بعد از اين كنكره قرار شد، رشته‌اي در دانشگاه راه‌اندازي شود كه نشان دهنده ادبيات پايداري باشد.
وي خاطرنشان كرد: اين سبب شد، سرفصل درس‌ها نوشته و نهايتا به وزارتخانه ارجاع داده شد تا در صورت تاييد در دانشگاه شهيد باهنر اين رشته راه‌اندازي شود و در وزارتخانه تاييد و رشته ادبيات مقاومت ايجاد شد، اين رشته در حال حاضر دوره چهار ساله است كه دانشجو فارغ‌التحصيل كرده است و بعد از دانشگاه ما دانشگاه سمنان، تهران و شيراز اين رشته را ايجاد كردند.
وي تصريح كرد: در حال حاضر ما در صدد هستيم كه اين رشته را تا مقطع دكترا در دانشگاه باهنر كرمان راه‌اندازي كنيم.
مسئول انجمن علمي دفاع مقدس در استان كرمان بيان داشت: در سومين كنگره كه د11 و 12 ماه جاري در دانشگاه باهنر برگزار مي‌شود، 145 مقاله تاكنون رسيده است و 30 مقاله براي ارائه سخنراني داوري شده‌اند و 80 مقاله در نامه پايداري سوم ثبت مي‌شود.
وي يكي از اهداف اين كنگره را گرفتن فكر و انديشه بزرگان كشور براي استفاده دانشجويان اين رشته اعلام كرد و افزود: بسياري از صاحبان قلم از سراسر كشور در اين كنگره شركت كرده‌اند و كيفيت علمي اين كنگره بسيار بالا است.
رئيس سابق دانشگاه شهيد باهنر كرمان گفت: فارغ‌التحصيلان اين رشته در آموزش و پرورش و سازمان‌هاي مرتبط با آثار دفاع مقدس مشغول به كار مي‌شوند.
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها