عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پلور مال ماست؛ با مدعيان برخورد مي‌كنيم

پلور مال ماست؛ با مدعيان برخورد مي‌كنيم
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:17 ب.ظ

فرماندار آمل در گفت‌وگو با فارس اعلام كرد:
پلور مال ماست؛ با مدعيان برخورد مي‌كنيم

خبرگزاري فارس: فرماندار آمل بار ديگر اعلام كرد كه دماوند، دامنه‌هاي آن و پلور براي آمل است و در حوزه استحفاظي استان مازندران جاي دارد و هيچ ارتباطي به تهران ندارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از آمل، پلور و دامنه‌هاي قله دماوند ساليان سال است كه با توجه به نقشه تقسيمات كشوري در مازندران جاي داشته و رسيدگي امور‌هاي آن را شهرستان آمل برعهده دارد ولي برخي افراد خواسته يا ناخواسته در حوزه تقسيمات كشوري دسته برده و دماوند و رشته كوه‌هاي آن را از آن تهران مي‌دانند.
چندي پيش باخبر شديم بار ديگر مسئولان استان همسايه در اين باره اظهار نظر كردند و حتي برخي سايت‌هاي رسمي كشور و پايگاه اينترنتي مجله‌اي پربيننده و نام آشناي كشور، عكس مناظر زيباي مناطق كوهستاني آمل را با نام پلور تهران كار كرده و اين تصاوير با جستجو در سايت دولتي شهرستان همسايه مازندران همزمان به نمايش درمي‌آيد.
در بيان نكاتي جالب و ناراحت كننده جا دارد بازگو كنيم در كنار پمپ بنزين پلور نام شركت پخش فراورده‌هاي نفتي استان تهران خودنمايي مي‌كند، در مسير هراز در منطقه كارخانه آب‌ معدني پلور كه خود را با نام تهران معرفي كرده و حتي محصولات خود را با اين نام روانه بازار مي‌كند، تابلوي اداره محيط زيست استان تهران خودنمايي كرده و حتي دفتر آب منطقه‌اي استان تهران هم در روستاي پلور«مازندران» سكني گزيده است.
اين موارد در منطقه‌اي به چشم مي‌خورد كه حدود 10 كيلومتر تا پايان حوزه استحفاظي مازندران در آمل فاصله دارد و اين اقدامات مشكوك هر عقل سليمي را به تفكر واداشته و علامت سؤال و تعجبي را در اذهان نمودار مي‌كند.
برخي همايش‌هاي بزرگ استان تهران هم در منطقه پلور برگزار شده كه هيچ نامي از مازندران و آمل در آن نيامده و از حضور مسئولان استاني و شهرستاني خبري نبوده است.
همچنين تابلوي سازمان تربيت بدني استان تهران و هيئت كوهنوردي تهران در شهر رينه مازندران نيز به چشم مي‌آيد.
مسئولان شهرستان آمل بارها در اين باره اقدامات اساسي انجام داده و استانداري مازندران هم حركاتي از خود نشان داد ولي ديگر مردم باغيرت و ولايت‌مدار شهرستان آمل به تنگ آمده‌اند و از هر دري وارد مي‌شوند تا در مقابل موضع‌گيري‌هاي برخي افراد اقدامات سازنده‌اي انجام دهند.
فرماندار آمل در جلسه ستاد تسهيلات سفر نوروزي شهرستان آمل با انتقاد شديد از گروه تصويربرداري كه از منطقه پلور و محور هراز فيلم‌برداري كرده و آن را به نام استان تهران در شبكه سراسري خبر پخش كردند به بخشدار لاريجان، شهردار رينه و گزنگ دستور داد تا با مشاهده چنين حركاتي اقدامات لازم را انجام داده و لوازم و ابزارشان را توقيف كنند.

* بدون هيچ ملاحظه صلاح شهر و مردم آمل را در نظر مي‌گيريم
فرماندار آمل در مورد اين اظهارنظرها و نقض قانون تقسيمات كشوري در گفت‌گو با خبرنگار فارس در آمل، گفت: مسئولان استان مجاور در حوزه استحفاظي هراز دست به كارهايي مي‌زنند كه برخلاف قانون و مقرات كشور است.
يدالله اكبرزاده با اعلام اينكه ديگر بدون هيچ ملاحظه‌اي با ناقضان تقسيمات كشوري نداريم و با اين موارد برخورد مي‌كنيم و تنها صلاح شهر و مردم آمل را در نظر مي‌گيريم، اظهار داشت: اين اقدامات با ماده 140 قانون و ضوابط تقسيمات كشوري مغايرت دارد.
وي در تشريح حوزه شهري آمل بيان داشت: برابر اين ماده حوزه استحفاظي آمل از مسير امامزاده هاشم(ع) به سمت آمل آغاز شده و اين منطقه جزء استان مازندران و شهرستان آمل است.
فرماندار آمل با اعلام اينكه بايد مسئولان استاني براساس دستورالعمل، ضوابط و مقررات با متخلفان برخورد كنند، گفت: براي ما هيچ فرقي نمي‌كند كه فرد متخلف چه كسي است.
اكبرزاده با تاكيد اينكه هر نوع تصويربرداري تلويزيوني در منطقه لاريجان و اطراف آن بدون اطلاع مسئولان منطقه تخلف محسوب مي‌شود، بيان داشت: ما هميشه اعلام مي‌كنيم هر كدام از دستگاه‌ها از مجموعه كشور و شهرستان‌هاي همجوار كه بخواهند براي ضبط فيلم و يا مسايل مختلف ديدني‌هاي منطقه پلور و لاريجان را به نمايش درآورند حتما بايد با هماهنگي مديران شهرستان همراه باشد.
وي ابراز تاسف كرد كه دوباره مطلع شديم از شبكه سراسري خبر و شبكه استان همجوار براي ضبط فيلم و تصوير در حوزه استحفاظي آمل بدون هماهنگي وارد شده و حتي منطقه پلور آمل را به نام تهران و پايتخت معرفي كرده اند.
فرماندار آمل ادامه داد: اين امر كاملا مغاير با قانون تقسيمات كشوري و برخلاف ماده 140 آن است.

* استانداري با برهم زنندگان قانون تقسيمات كشوري شديد برخورد مي‌كند
اكبرزاده با اشاره به اينكه با اخلال‌گران قانون به شدت برخورد مي‌شود، يادآور شد: از اين پس امكانات، لوازم و ابزار افرادي كه قصد برهم زدن قانون را دارند و بدون هماهنگي به منطقه ورود پيدا مي‌كنند توقيف مي‌شود.
وي همچنين قول داد با افرادي كه با هماهنگي بخواهند در هر زمينه‌اي كار فرهنگي انجام دهند مساعدت و همكاري مي‌شود، گفت: اگر فعاليت افراد در حيطه قانون و با اطلاع قبلي صورت گيرد نه تنها مخالف نشده بلكه حمايت مي‌شود.
اكبرزاده در پاسخ به خبرنگار فارس كه چه اقداماتي درباره تابلوهايي كه با نام استان تهران در مسير هراز مشاهده مي‌شود،‌ صورت گرفته است، گفت: اقدامات در اين زمينه بسيار بوده حتي اخيرا معاون سياسي و امنيتي استانداري مازندران هم در جلسه ثبت ملي قله دماوند اشاره كرد كه با برهم زنندگان تقسيمات كشوري از سوي استانداري به شدت برخورد مي‌شود.
وي با بيان اينكه نگاه به اين منطقه، ديدگاهي استاني است، بيان داشت: چنين ديدي به منطقه لاريجان، از ديدگاه شهري فراتر رفته و نگاهي استاني است و هيچ مسئول استاني و شهري چنين بداخلاقي را پذيرا نيست و با مشاهده تخلفات پيگيري لازم را انجام مي‌دهد زيرا اين رفتار بايد در جامعه جمع شود.

* تابلوهايي با مضامين هيئت كوهنوري تهران جمع‌آوري مي‌شود
فرماندار آمل با اعلام اينكه به مسئولان ابلاغ شده تا تابلوهاي مذكور را جمع‌آوري كنند، افزود: در نخستين جلسه ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان مصوب كرده و به شهردار و بخشدار گزنگ و شهردار رينه ابلاغ كرديم كه اگر در مسير تابلوهايي با نام هيئت كوهنوردي تهران و يا با اين مضامين مشاهده شده هرچه زودتر جمع‌آوري و مراتب مكتوب گزارش داده شود تا درصدد رفع چنين مشكلاتي برابر قانون برآييم.
اكبرزاده با اعلام اينكه احساس مي‌كنم اين موضوع نوعي بي‌اطلاعي است، تاكيد كرد: اميدواريم در آن غرض شخصي حاكم نباشد زيرا اين مسئله باعث نگراني مسئولان منطقه مي‌شود و هيچ ملاحظه‌اي در آن صورت نمي‌گيرد.
وي دوباره خاطرنشان كرد با هر گروهي كه بخواهند برنامه‌هاي ورزشي، فرهنگي، مذهبي و هنري با هماهنگي مسئولان بخش انجام دهند هيچ مشكلي نداريم، گفت: بلكه از اين گروه‌ها حمايت لازم انجام مي‌گيرد.

* دماوند نبايد در تصادفات تقسيمات شهري آمل و محور هراز وارد شود
فرماندار آمل از ورود پليس راهنمايي و رانندگي دماوند در حوزه استان مازندران خبر داد و اظهار داشت: از آمل به سمت تهران تا انتهاي تونل امامزاده هاشم(ع) و در مسير برگشت از تهران به سمت آمل تا ورودي اين تونل رسيدگي به تصادفات برعهده پليس راه آمل است ولي با خبرشديم كه پليس راه و راهنمايي و رانندگي تهران در دماوند در اين بخش نيز وارد تقسيمات كشوري استان مازندران مي‌شوند و تا فاصله 90 متري صحنه تصادفات را پيگيري مي‌كنند.
اكبرزاده بيان داشت: اگر كارهاي جاده‌اي اين محور برعهده مازندران است بايد تصادفات را پليس راه و نيروي انتظامي آمل رسيدگي كند ولي به دلايل نامشخص اين تصادفات را چه از لحاظ انتظامي و چه از لحاظ قضايي دماوند دخالت مي‌كند.
وي با تاكيد بر اينكه اين امر در اولين فرصت با استاندار مازندران در جريان گذاشته شده و اقدامات جدي صورت مي‌گيرد، گفت: اگر سرويس دهي و خدمات اين مسير با آمل است اموراتش هم بايد در اختيار آمل باشد.
وي درباره هيئت كوهنوردي استان تهران تصريح كرد: كوهنورداني كه براي صعود به قله دماوند به دامنه‌هاي رشته كوه‌هاي آن راهي مي‌شوند با همكاري شهرداري و شوراي اسلامي شهر رينه و بخشداري گزنك بوده و بحث نگهداري، ارتباطات و نظافت آن با آمل است.
فرماندار آمل ادامه داد: ولي هيئت كوهنوردي استان تهران با دريافت هزينه از كوهنوردان داخلي و خارجي براي صعود، آنها را در پاي كوه به حال خود رها مي‌كند اما با بررسي‌هاي لازم در آينده‌اي نزديك اين مسئله اصلاح مي‌شود.
اكبرزاده در پاسخ به سوال خبرنگار فارس با توجه به صحبت‌هاي مديرعامل شركت گاز مازندران مبني بر گازرساني به منطقه لاريجان و رينه از طرف شهر دماوند، آيا تابلوي ديگري به تابلوهاي مسير هراز كه نام شركت گاز ناحيه تهران در آن حك شده و به چشم آيد اضافه خواهد شد، گفت: با توجه به شرايط سخت اقليمي، طولاني بودن مسير، بحث سخت افزاري، پيچ و خم زياد جاده، كوهستاني بودن محور هراز و صعب العبور بودن منطقه گازرساني از مسير آمل به سمت لاريجان امكان‌پذير نيست.
وي افزود: با توجه به نقشه‌هاي مختلف مطالعاتي از سوي شركت گاز كشور اين امر صورت مي‌گيرد و كارشناسان مي‌خواهند در مسيري كه راحت‌تر بوده و هزينه‌هاي آن براي دولت كمتر است گازرساني به بخش لاريجان انجام شود.
اكبرزاده با اشاره به اينكه اين اقدام در راستاي خدمت رساني به مردم شكل مي‌گيرد، اظهار داشت: با مديريت و نصب ايستگاه‌هاي مورد نياز گاز توسط شهرستان آمل، ساختار موجود مديريتي در اختيار اين شهر قرار مي‌گيرد.
ما هم اميدواريم در دولت مردمي كه از سوي مقام معظم رهبري به خدمت‌گزاري و تلاش شهرت گرفته مسئولان با كار مضاعف و همت مضاعف پيشرفت و توسعه ايران اسلامي را در نظر بگيرند و گذشته از هرگونه غرض ورزي با آشنايي از وظايف كاري و تقسيمات امور شهري و استاني در حوزه استحفاظي خود گام برداشته و با خدمت به مردم رضايت و خشنودي خداوند را رقم بزنند.
------------------------------
گفت‌وگو از قربانعلي مسافر
------------------------------
انتهاي پيام/خ10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها