عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خواهر امام موسی صدر:در انتظار رگ قذافي هستيم

خواهر امام موسی صدر:در انتظار رگ قذافي هستيم
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:18 ب.ظ

 'ربابه صدر' خواهر 'امام موسي صدر' گفت: ما در انتظار سقوط نظام ليبي يا مرگ 'معمر قذافي'رييس جمهوري ليبي هستيم تا بدين تريبت فرصتي پيش آيد كه با يكي از عناصر نظام سابق يا افراد نزديك به مسئله امام موسي صدر ارتباط برقرار كنيم.

 
به گزارش ايرنا از بيروت، ربابه صدر در گفتگويي تاكيد كرد: فعلا بنا داريم از هرگونه سخني راجع به تحولات ليبي و مسئله امام موسي صدر به انتظار روشن شدن نهايي مسايل جاري در ليبي پرهيز كنيم. 
در عين حال وي افزود: ما همچنان در انتظار روشن شدن مسايل در ليبي هستيم تا بدانيم اين اعتراضات و حوادث اخير به كجا كشيده خواهد شد. 
ربابه صدر تصريح كرد: تنها در سايه تبلور بيشتر اوضاع در ليبي مي توان درباره سرنوشت امام 'موسي صدر' و همراهانش صحبت كنيم و ما به انتظار در اين خصوص مي نشينيم. 
 
** جزئيات ربوده شدن امام موسي 
وي در گفتگوي چندي پيش خود با ايرنا هم درباره جزئيات ربوده شدن امام موسي گفت : چون اسرائيل از اجراي قطعنامه 425 شوراي امنيت و عقب‌نشيني از مناطق مرزي سر باز زده بود، امام موسي صدر وظيفه خود مي‌دانست كه اوضاع بحراني لبنان و عمق خطر تهديدكننده جنوب لبنان را به اطلاع رهبران كشورهاي عربي برساند به همين‌ منظور درالجزاير با هواري‌ بومدين رئيس جمهوري اسبق الجزاير گفت‌وگو كرد. بومدين در پايان اين ملاقات كه بسيار صميمانه بود، گفته بود: خواهش مي‌كنم سفري هم به ليبي داشته باشيد. چون قذافي اخبار ناصحيحي از جنگ لبنان دارد. 
خواهر امام موسي افزود: برادرم اين دعوت را پذيرفت ولي در مورد تعيين زمان سفر با تأمل برخورد كرد و حدود يك ماه بعد به كاردار ليبي اطلاع داد كه مايل است سفر در تاريخ 25/8/1978انجام شود و ناگزير به ترك ليبي پيش از 1/9/1978است تا بتواند به همسر بيمارش كه در حال درمان در فرانسه است، رسيدگي كند. 
امام صدر روز جمعه 25 آگوست به همراه شيخ محمد يعقوب و عباس بدرالدين (مدير خبرگزاري لبنان) به ليبي سفر كرد و در هتل «الشاطي» طرابلس به عنوان ميهمان رسمي دولت ليبي اقامت گزيدند. تا پنج روز بعد كساني او را ديده‌اند اما از آن به بعد هيچ‌ كس از او و همراهانش خبر ندارد. روز پنجم يك خودرو براي بردن آن‌ها به ديدار سرهنگ قذافي به هتل آمد و بعد از رفتنشان تا به امروز هرگز خبري از آن‌ها نشده است. 
 
** پيگيري هاي لبنان 
وي ادامه داد: پس از اينكه تماسي با ايشان ميسر نشد، مجلس اعلاي اسلامي شيعي لبنان از كاردار ليبي در لبنان خواستار اطلاعاتي درباره وضع او شد اما كاردار از پاسخگويي طفره رفت. چهار روز بعد مجلس، موضوع را با سليم الحص نخست وزير لبنان در ميان گذاشت و او فوري كاردار ليبي را فرا خواند و خواستار جواب رسمي و فوري شد. ظهر روز بعد وي پاسخ داد كه «امام صدر و همراهانش روز31 آگوست با هواپيماي خطوط هوايي ايتاليا ، ليبي را به مقصد رم ترك گفته‌اند و بنابراين موضوع به آن‌ها ربطي ندارد. 
ربابه صدر در ادامه گفت: با مطرح شدن اين ادعا دولت لبنان يك هيات قضايي به ايتاليا اعزام كرد و اين هيات شكايتي در اين خصوص تسليم دادگاه ايتاليا كرد كه دولت ايتاليا بعد از چند ماه پاسخ داد كه امام صدر و همراهانش هرگز وارد ايتاليا نشده‌اند. 
وي افزود: بعد از گذشت 4 ماه از ربوده شدن ايشان با پي گيري برادر امام موسي صدر و طي تماس با سطوح بسيار بالا و برخي از مسؤولان كشورهاي عربي و غربي مشخص شد او محكوم به حبس ابد است چرا كه با آزاد شدن امام خميني (ره) در آن زمان غرب بر اين باور بود كه با وجود دو چهره فعال و محبوب سياسي، دنيا زير و رو خواهد شد. 
ربابه صدر تأكيد كرد: در عين حال يكي از شخصيت هاي بزرگ سياسي نيز به ما گفت اگر امام موسي صدر يك نقطه دورافتاده اي از دنيا را براي زندگي با خانواده اش انتخاب كند و هيچ كس هم از وي خبر نداشته باشد و اصلا هم در مورد سياست صحبت نكند، ممكن است آزاد شود اينها ناگفته هايي است كه نشان از زنده بودن ايشان است. 
 
**امام موسي صدر و همراهانش زنده و در ليبي زنداني هستند 
سيد'صدرالدين صدر' فرزند امام موسي صدر و 'حسن يعقوب'، 'فرزند شيخ 'محمد يعقوب' از همراهان امام موسي صدر بر اين باورند كه پدرانشان زنده و در ليبي زنداني هستند. 
حسن يعقوب كه پدرش همراه امام موسي صدر كه در سال 1978ميلادي از سوي ليبي ربوده شد، به خبرنگار ايرنا در بيروت گفت: 'معمر قذافي' بايد تاوان ربوده شدن امام موسي صدر و همراهانش را كه بيش از 33 سال مي گذرد، بپردازد. 
وي ادامه داد: آزاديخواهان جهان همچنان در انتظار انقلاب مبارك مردم ليبي عليه قذافي هستند و پايان اين نظام بدون شك با رهايي امام موسي صدر، شيخ محمد يعقوب و عباس بدر الدين همراه خواهد شد چرا كه رژيم حاكم بر ليبي؛ آخرين نفس هاي خود را مي كشد. 
حسن يعقوب، با اشاره به اينكه مردم ليبي امروز عقده هاي چندين ساله شان را گشوده اند،ادامه داد: سرنوشت حكام طاغوت، عاقبت به دست مردم شان پايان مي پذيرد و اين نظام بايد تاوان جنايت هايي كه در طول حكمراني خود انجام داده است، بپردازد. 
فرزند شيخ محمد يقعوب تصريح كرد: خانواده هاي افراد ربوده شده تلاش خود را براي رهايي امام موسي صدر، شيخ محمد يقوب و عباس بدر الدين از زندان هاي ليبي ادامه مي دهند و اين تلاش ها، امروز شدت گرفته و بايد مردم انقلابي و نظاميان و سربازان جدا شده از نطام حاكم اطلاعاتي را در اين مورد در اختيار ما قرار دهند. 
وي ادامه داد: پرونده ربوده شدن امام موسي صدر و همراهان وي همچنان باز است و سرنوشت آنان به دست معمر قذافي است و او بايد با آزاد كردن آنان، نسبت به ختم اين پرونده كه جنايت عصر حاضر نيز است، اقدام كند. 
سيد صدرالدين صدر فرزند بزرگ موسي صدر نيز در گفتگو با 'النشره' اعلام كرد: ما همچنان تحولات جاري در مصر را دنبال مي كنيم و منتظر خبرهايي در مورد مكان زنداني شدن امام موسي صدر هستيم و اميدواريم كه خداوند آنان را آزاد و به خانواده هايشان باز گرداند. 
 
**بيانيه مسئول مجلس اعلاي شيعيان لبنان 
از سوي ديگر شيخ 'عبد الامير قبلان' مسئول مجلس شيعيان لبنان با صدور بيانيه اي جنايت هاي عليه مردم ليبي را محكوم كرد. 
وي در اين بيانيه آورده است: جنايت هاي نظام ليبي عليه مردم ليبي مغاير با كليه قوانين، عهدنامه هاي بين المللي و ارزش هاي ديني و اسلامي است. 
شيخ عبد الامير قبلان ضمن ارج نهادن انقلاب ليبي تصريح كرد: ما از انقلاب مردمي ليبي حمايت مي كنيم و خواهان رهايي امام موسي صدر و همراهان وي شيخ 'محمد يعقوب' و 'عباس بدرالدين' از زندان هاي ليبي هستيم. 
نايب رييس مجلس شيعيان لبنان سازمان هاي جهاني و حقوق بشر را بر اتخاذ فشار بر نظام ليبي جهت پايان دادن به جنايت هاي وحشتاك خود عليه مردم عادي ليبي فراخواند. 
وي گفت: كشورها و دولت هاي جهان بايد از تحرك مردم ليبي در راستاي كسب آزادي و عزت دفاع كند.
mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها