عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

‌جبهه كلاس انسان‌سازي بود

‌جبهه كلاس انسان‌سازي بود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:30 ب.ظ

سردار قاآني:
‌جبهه كلاس انسان‌سازي بود

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي گفت: شهدا جبهه جنگ را تبديل به كلاسي براي انسان‌سازي كرده بودند.

به گزارش خبرگزاري فارس از طرقبه، سردار اسماعيل قاآني شامگاه چهارشنبه در دومين يادواره شهداي بخش طرقبه در جمع پرشور خانواده‌هاي معظم شهدا، ايثارگران و بسيجيان ياد و خاطره شهداي اين سرزمين را در اين روزهاي پرشور و غرور ايران اسلامي خالي دانست.
وي افزود: ائمه و بزرگان ما هميشه در حق كساني كه مي‌دانند از كجا آمده‌اند، كجا هستند و به كجا خواهند رفت دعا كرده و از آنان به عنوان افراد موفق ياد كرده‌اند.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي‌ اين موضوع را در تفكر اسلام موضوعي مهم دانست و بيان داشت: شهداي صدر اسلام و شهداي انقلاب اسلامي‌ مي‌دانستند كه در چه زمان و مكاني قرار گرفته‌اند و بايد گوش به فرمان چه كسي باشند.
قاآني مشكل خواص جامعه كنوني را نفهميدن و درك نكردن موقعيت فعلي نظام اسلامي دانست و تأكيد كرد: مقام معظم رهبري در تمام سخنراني‌هاي خود شرايط جامعه اسلامي را به بهترين نحو بيان مي‌كنند اما يك عده هستند كه از درك واقعيت عاجز شده‌اند و نمي‌توانند شرايط را درك كنند و اين مسئله سبب شده است در مقابل نظام قرار گيرند.
وي عنوان داشت: در دنيايي كه ما زندگي مي‌كنيم يك طرف دنياي مادي قرار گرفته كه تمام توان خود را براي مقابله با دنياي معنوي مردم ‌به كار گرفته است.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي بيان داشت: محصول اين تفكر را‌ در مستعدترين و قدرتمندترين كشورهاي دنيا مانند آمريكا مي‌بينيم كه با توجه به تلاش‌هاي زياد براي رفاه مردم، اما مردم اين كشورها با مشكلاتي روبه‌رو هستند و هيچ رفاهي را در زندگي خود احساس نمي‌كنند.
قاآني امنيت موجود در كشورهاي غربي را بسيار فجيع برشمرد و اين را محصول دنياي ماده‌طلب دانست و گفت: با وجود اينكه تمام ثروت‌هاي دنيا در اين كشورها در گردش است‌ اما بدترين رفاه مردمي را در آنجا مشاهده مي‌كنيم.
وي اظهار داشت: مقابل اين حركت ماده‌گرايانه، با اتكا به خداي متعال نظامي الهي در ايران شكل گرفت و معتقد است كه هر تلاشي در اين دنيا، اين نيست كه همه چيز براي خودش بايد باشد و روي اين نظريه خط ابطال كشيده است.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي اين مكتب را داراي انسان‌هاي بلند مرتبه‌اي دانست و افزود: مردم اين نظام فقط شبي را راحت مي‌توانند بخوابند كه در آن شب فردي بي‌پناه و يا گرسنه وجود نداشته باشد.
قاآني بيان داشت: مردم اين مكتب فرزنداني دارند كه در نيمه‌شب و در بهترين ساعات و رو به بهترين مسير كه قبله باشد در نماز شب، اول 40 مومن را دعا كرده و بعد از آن براي خود طلب استغفار مي‌كنند.
وي با اشاره به تحول در ايمان مردم در اين مكتب‌ عنوان داشت: مردم اين مكتب در تمام فصول سال، در دعاي كميل و شب‌هاي ماه رمضان، اول براي همه مردم دعا مي‌كنند و اين نتيجه اين نظام و مكتب است.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي تأكيد كرد: در اين نظام و در طول 30 سال، همه چشم‌ها به اين سمت بوده است و همه ديده‌اند كه نظام هر سخني را كه مي‌گويد، به آن جامه عمل مي‌پوشاند.
قاآني شهدا را جلودار و علمدار اين مكتب دانست و افزود: افرادي در طول هشت سال دفاع مقدس، با طي فاصله 2 هزار كيلومتري از بهترين شرايط زندگي خود دست كشيدند و در اوج جواني براي تحقق اسلام ناب از جان مايه گذاشتند و اين ثمره و ميوه اين مكتب الهي است.
وي گفت: همه دنيا خيره شده‌اند كه اين نظام، افرادي اينچنين را به عرصه رسانده است و اين است كه آنها را مبهوت اين مكتب كرده است.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي عنوان داشت: اگر مي‌بينيم امروز بعد از 30 سال به هر نحو كه شده، در تمام مدت دشمنان مشغول اتهام و جنگ با نظام بوده‌اند، ما مي‌گوييم ما هم از همان ابتداي پيروزي، در دفاع از اين انقلاب چيزي كم نگذاشته‌ايم و اين شهدا گواه ادعاي ما هستند.
قاآني خطاب به افرادي كه ايران را متهم به دخالت در كشورهاي ديگر مي‌كنند، عنوان داشت: انقلاب ما محدود به مرزهاي ايران نبوده و نخواهد بود بلكه ما مي‌خواهيم اين انقلاب را به تمام كشورهاي مسلماني كه تحت سلطه آمريكا و انگليس قرار گرفته‌اند، صادر كنيم.
وي اظهار داشت: اگر اين نظام مرزهايش محدود به مرزهاي جغرافيايي ‌‌بود امروزه اين همه فشار به ايران نمي‌آوردند و البته بيداري امروز كشورهاي اسلامي در مقابل ديكتاتورهايي همچون قذافي، مبارك و بن علي نشأت گرفته از بيداري مردم ايران در مقابل محمد‌رضا پهلوي است.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي حركت مردم منطقه را تأسي گرفته از اين مكتب الهي دانست و گفت: در مقابل اين حركت كشورهايي مانند آمريكا كه در اين جريانات متضرر خواهند شد، مي‌فهمند كه سر منشأ اين حركت از كجا است، مي‌فهمند كه چرا و چگونه اين حركات آغاز شده است و مي‌دانند كه چگونه مردم با دست‌هاي خالي در مقابل ارتش‌هاي مدرن قرار مي‌گيرند.
قاآني شهداي والامقام جمهوري اسلامي ايران را اسطوره‌هايي بي‌مانند براي مردم مبارز كشورهاي اسلامي دانست و بيان داشت: اين شهداي عالي مقام، هركدام در دوره‌اي از اين جنگ، جهاد كرده‌اند و شهيد شده‌اند و هركدام از اين عزيزان گرهي از كار اين نظام را باز كرده‌اند.
وي درباره اعجازات شهدا در جنگ حق عليه باطل عنوان داشت: يك روزي رسيد كه بعد از عمليات رمضان، خشكي قابل ملاحظه‌اي براي اجراي عمليات وجود نداشت و دشمن در تمام زمين‌ها، مين و موانع نظامي كاشته بود اما فرزندان غيور اين مكتب در عمليات خيبر با قايق به جنگ دشمن رفتند و در عمليات‌هاي بعدي كه استفاده از قايق ممكن نبود با استفاده از بلم به مقابله با دشمن پرداختند.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي تصريح كرد: اين مكتب با فرزندان شما چه كرد كه جواني كه تا به حال سوار بلم نشده بود توانست با آن به مصاف دشمن برود و اين چيزي نبود جز اينكه نيروي ايمان سربازان اسلام در اين جنگ به كمك آنها آمده بود.
قاآني اين اتفاق را نتيجه ايمان حاصل از اين مكتب دانست و اظهار داشت: انساني كه براي خدا كار مي‌كند هيچ مانعي سر راه او قرار نمي‌گيرد و بعد از بلم‌ها اين جوانان خدايي وقتي ديدند اين وسيله نيز كارايي ندارد لباس غواصي به تن كرده و از رود خروشان اروند گذر كردند.
وي گفت: اين مكتب چنين انسان‌هايي را پرورش داده است كه با وجود اينكه جنگ را گذراندند، جبهه را به كلاس درس انسان‌سازي تبديل كردند.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي افزود: اگر اين جوانان سال‌هاي سال در كنار خانواده مي‌ماندند، هيچگاه از لحاظ ايمان و تقوا به افرادي كه چند وقت در اين سرزمين‌هاي پاك در راه خدا جهاد مي‌كردند، نمي‌رسيدند.
قاآني اضافه كرد: اسراي ما نيز در ايام اسارت براي خود، علامه شدند و اين از اعجازات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس در ايران اسلامي بوده است.
وي به اعتراضات مردمي كشورهاي اسلامي عليه ديكتاتورهاي غربي اشاره كرد و گفت: اين نظام و مكتب الهي موجب بيداري ملت‌هاي اسلامي شده است و آمريكا از اين موضوع مي‌ترسد و اين سبب شده است كه تعدادي از مزدوران خود را عليه مملكت به شورش دعوت كرده و منافقان و فتنه‌گران را به جان اين نظام الهي بيندازد.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي عزت امروز مملكت اسلامي ايران را از وجود شهداي گرانقدر دانست و افزود: امروز وقتي رژيم صهيونيستي مي‌خواهد در مقابل جوانان حزب‌اللهي مقاومت قرار بگيرد، از آنها مي‌ترسد و مي‌داند نيرويي روحاني در اين افراد پيداست و اين به بركت خون شهداي ايران و شهداي مقاومت است.
قاآني تأكيد كرد: دشمن در برنامه‌اي هدفمند روي برخي افراد سرمايه‌گذاري ‌و آنها را عليه مملكت خويش بسيج كرد و صد حيف كه در اين عمليات‌، تعدادي از ياران انقلاب نيز در دام دشمن گرفتار شدند.
وي اظهار داشت: دشمن هيچگاه از موضع خود عقب‌نشيني نخواهد كرد و البته ما هم با تأسي از شهداي گرانقدر، با تمام وجود در مقابل جبهه باطل قرار مي‌گيريم و مي‌دانيم كه سرانجام اين مقاومت پيروزي است.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي گفت: بايد توجه داشته باشيم كه در اين شرايط از تاريخ انقلاب، ما بايد متناسب با شرايط جنگ، آمادگي كامل داشته باشيم، هم در دفاع از مملكت و هم در هجوم به دشمن.
قاآني عنوان داشت: سلاح اصلي ما در اين جنگ بصيرت است و هر كس اين سلاح را نداشته باشد چه جزو خواص باشد و چه جزو عوام باشد، چه يار ديرين امام باشد و چه نخست وزير دوران دفاع مقدس؛ بدون اين سلاح شكست خواهد خورد و خود را بازيچه‌اي در دست دشمن خواهد ديد.
وي بيان داشت: ما هرگاه با اين فتنه‌گران صحبت مي‌كنيم‌، مي‌بينيم فقط ادعاي پيروي از امام را يدك مي‌كشند اما با آرمان‌هاي آن بزرگ مرد تاريخ مشكل دارند.
فرمانده نيروي سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي به ادعاي آنان در پيروي از راه امام اشاره كرد و آن را شعاري براي جلب اعتماد مردم عنوان كرد و افزود: شما كه خود را داعيه‌دار پيروي از خط امام و رهبري مي‌دانيد، چرا امروز در مقابل ولي فقيه جبهه گرفته‌ايد؟
وي صبر نظام را در برابر سران فتنه بالا بيان كرد و عنوان داشت: اميدواريم به زودي و با رعايت قانون، به مجازات اين افراد رسيدگي شود.
در ابتداي اين مراسم، هانيه زارع، فرزند شهيد زارع با خواندن دكلمه‌اي، فضاي روحاني اين مجلس را كامل كرد.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها