عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

115 كيلومتر بزرگراه در سيستان و بلوچستان ايجاد شده است

115 كيلومتر بزرگراه در سيستان و بلوچستان ايجاد شده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:31 ب.ظ

مديركل راه و ترابري سيستان و بلوچستان:
115 كيلومتر بزرگراه در سيستان و بلوچستان ايجاد شده است

خبرگزاري فارس: مديركل راه و ترابري سيستان و بلوچستان گفت: به همت دولت در پنج سال اخير 115 كيلومتر بزرگراه در سيستان و بلوچستان ايجاد شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، عبدالجليل شهنوازي در جلسه شوراي مسكن و حمل ونقل سيستان و بلوچستان با حضور وزير مسكن و شهرسازي و سرپرست وزارت راه و ترابري در استانداري سيستان و بلوچستان، اظهار داشت: وجود 5 هزار و 551 كيلومتر راه اصلي و فرعي و روستايي و 3 هزار و 507 كيلومتر راه روستايي آسفالته، خدمات دولت را در اين منطقه بيشتر مي‌طلبد.
وي افزود: فرودگاه چابهار كه جزو مصوبات توسعه محور شرق و سفرهاي استاني بود كه هنوز كاري براي توسعه آن انجام نشده است كه از مسئولان مربوطه تسريع در برطرف شدن مشكلات اين فرودگاه را خواستاريم.
دبير شوراي حمل و نقل سيستان و بلوچستان ادامه داد: در جلسه شوراي حمل و نقل استان كه به صورت مستمر برگزار مي‌شود، تاكنون 125 مصوبه داشته‌ايم كه 85 درصد آنها اجرايي شده است.
مديركل راه و ترابري جنوب سيستان و بلوچستان نيز در ادامه اين جلسه اظهار داشت: در قبل از انقلاب حتي يك كيلومتر راه روستايي در جنوب سيستان و بلوچستان احداث نشده بود اما هم‌اكنون با تلاش دولت مهرورز 2 هزار و 550 كيلومتر راه روستايي داريم.
ايوب كرد گفت: با توجه به اينكه قدمت راه‌هاي جنوب اين استان به بيش از 40 سال قبل برمي‌گردد، كار احداث پل‌سازي را در دستور كار قرار داده‌ايم به گونه‌اي كه 15 دستگاه پل به اين دليل در حوزه استحفاظي راه و ترابري جنوب استان احداث شده و در دست اجرا قرار دارد.
وي در ادامه تخصيص اعتبار براي احداث سه دستگاه پل در محور كنارك ـ جاسك و تسريع در روند اجرايي محور ترانزيتي چابهار ميلك را خواستار شد.
در ادامه اين جلسه مديرعامل شركت عمران و مسكن سازان و مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان نيز به تشريح فعاليت‌هاي انجام شده و بيان مشكلات در حوزه كاري خود پرداختند.
در پايان جلسه پس از تشريح و بيان مشكلات منطقه توسط مسئولان استاني، علي نيكزاد وزير مسكن و شهرسازي و سرپرست وزارت راه و ترابري، براي حل مشكلات و موانع پيشرفت و توسعه استان در بحث مسكن و حمل و نقل مصوباتي را تصويب و مقرر شد بيشتر مصوبات اين جلسه تا سوم خرداد ماه سال آينده اجرايي شود.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها