عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

لزوم ارائه آمار تفكيكي ثبت وقايع حياتي در گنبدكاووس

لزوم ارائه آمار تفكيكي ثبت وقايع حياتي در گنبدكاووس
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:31 ب.ظ

معاون فرماندار گنبدكاووس تأكيد كرد:
لزوم ارائه آمار تفكيكي ثبت وقايع حياتي در گنبدكاووس

خبرگزاري فارس: معاون سياسي اجتماعي فرماندار گنبدكاووس بر ارائه اطلاعات تفكيكي درباره وقايع حياتي اين شهرستان تأكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، محمدتقي قزل‌سفلي صبح امروز در جلسه شوراي ثبت وقايع حياتي شهرستان گنبدكاووس اظهار داشت: با ارائه اطلاعات تفكيكي درباره وقايع حياتي اين شهرستان به دستگاه‌هاي اجرايي متولي و رسانه‌ها، مي‌توان به تحليل درستي از آمار وقايع چهارگانه ولادت، فوت، ازدواج و طلاق در شهرستان گنبدكاووس رسيد.
وي با اشاره به اينكه شهرستان گنبدكاووس در شرق استان گلستان محل رجوع بسياري از مردم شهرهاي اطراف براي ثبت وقايع حياتي بوده و در اين زمينه مركزيت خاصي در شرق استان پيدا كرده است، گفت: ارائه آمار تفكيكي ثبت وقايع حياتي در شهرستان گنبدكاووس در برآورد درست شاخص‌ها بسيار ضروري است.
معاون سياسي اجتماعي فرماندار شهرستان گنبدكاووس بر اهتمام اداره ثبت احوال اين شهرستان در صدور و چاپ شناسنامه‌هاي جديد و كارت ملي هوشمند با آغاز سال جديد تأكيد كرد و اظهار داشت: سوءاستفاده از شناسنامه يكي از معضلاتي است كه بايد به طور جدي از آن جلوگيري شود.
قزل‌سفلي با اشاره به اهميت برگزاري جلسات شوراي ثبت وقايع حياتي و جلسات توجيهي براي دهياران افزود: بايد براي دهياران و شوراهاي اسلامي گردهمايي‌هاي توجيهي منظمي با حضور رئيس ثبت احوال شهرستان برگزار شود.
وي همچنين بر پيگيري و رفع موانع احداث غسالخانه و رايزني با مسئولان ذي‌ربط تأكيد كرد.
رئيس ثبت احوال شهرستان گنبدكاووس نيز در اين جلسه گزارشي از عملكرد ثبت وقايع حياتي شهرستان ارائه و بر همكاري همه ادارات ذي‌ربط در ثبت به موقع وقايع حياتي تأكيد كرد.
علي عادلي تصريح كرد: مردم برخي شهرستان‌هاي همجوار به دليل نبود دفترخانه ثبت طلاق و برخي شرايط خانوادگي مايل هستند در شهرستان گنبدكاووس طلاق خود را ثبت كنند كه اين باعث افزايش آمار طلاق در اين شهرستان شده است.
انتهاي پيام/ز20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها