عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

250 ميليون ريال صرف تامين دارو در مناطق زلزله‌زده دامغان شد

250 ميليون ريال صرف تامين دارو در مناطق زلزله‌زده دامغان شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:32 ب.ظ

رئيس دانشگاه علوم پزشكي سمنان:
250 ميليون ريال صرف تامين دارو در مناطق زلزله‌زده دامغان شد

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سمنان گفت: در دو ماه نخست وقوع زلزله روستاهاي جنوب دامغان، 250 ميليون ريال صرف تامين دارو و لوازم مصرفي مردم در اين روستاها شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، مجيد جديدي صبح امروز در نشست شوراي مديريت بحران استان سمنان كه در سالن يادگار امام استانداري سمنان برگزار شد، اظهار داشت: بحث درمان بيماران در زلزله روستاي كوه‌زر دامغان و شماري از روستاهاي جنوب اين شهرستان به سرعت پس از وقوع زلزله انجام شد.
وي تصريح كرد: ايجاد خانه بهداشت در اين مناطق آغاز نشده است و نيروهاي بهداشتي و درماني در كانكس مستقر شده‌اند و در سرماي زمستاني هم به مردم خدمات ارائه مي‌دهد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سمنان افزود: همواره عقيده ما بر اين است كه پيشگيري بهتر از درمان بوده و بايد نگراني‌هاي بهداشتي درماني استان سمنان برطرف شود.
جديدي افزود: كمبود منابع اعتباري در بخش دهياري‌ها و شوراها وجود دارد و همه بايد در بهسازي روستاها كمك كنند تا مشكلات استان سمنان برطرف شود.
نماينده صندوق بيمه محصولات كشاورزي در استان سمنان نيز در اين نشست با بيان اينكه 46 نوع محصول در استان زير پوشش اين صندوق قرار دارد، گفت: هر ساله شاهد خسارت‌هاي شديدي در امر محصولات كشاورزي در استان سمنان هستيم.
در اين نشست عنوان شد: سرماي بهاره شديد در باغات مناطق شاهرود،‌ سرماي زودرس پاييزه در باغات و نوسانات دمايي در زمينه توليد پسته در دامغان مهم‌ترين وقايعي است كه استان سمنان را در سال جاري در حوزه كشاورزي تهديد كرده است.
بيمه فراگير باغات استان سمنان سالن گذشته به مرحله اجرايي درآمد و امسال دو برابر نسبت به سال گذشته در حوزه بيمه باغات عملكرد ثبت شد.
فراگير شدن بيمه همه محصولات كشاورزي در استان سمنان بهترين شيوه براي مقابله با حوادث غيرمترقبه است.
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها