عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نمايندگي اوقاف محمودآباد اداره مي‌شود

نمايندگي اوقاف محمودآباد اداره مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:32 ب.ظ

رئيس اداره اوقاف محمودآباد:
نمايندگي اوقاف محمودآباد اداره مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان محمودآباد گفت: بعد از 10 سال فعاليت در چارت نمايندگي، اوقاف محمود‌آباد به اداره تبديل شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان محمودآباد، جعفر صفري صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين نمايندگي داراي 308 موقوفه منفعتي و 240 موقوفه انتفاعي و 31 بقعه ثبت شده، 5 هزار و 350 رقبه داراي سند استيجاري در شهرستان محمودآباد است.
وي تصريح كرد: وقف چشمه هميشه جاري و به عنوان صدقه جاريه و پاك كننده اموال است و باعث فقرزدائي از جامعه مي‌شود.
صفري با تاكيد بر جايگاه وقف در اسلام و اشارات متعدد قرآن به اين مهم گفت: بسياري از موضوع‌هاي مطرح شده در قرآن مانند بّر، خير صدقه، احسان، معروف و بويژه باقيات و الصالحات و عطاياي بعد از مرگ همگي با وقف انطباق دارد.
رئيس اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان محمودآباد با بيان اينكه وقف تنها صدقه جاريه‌اي است كه پايدار مي‌ماند، افزود: از سال 1381 اين نمايندگي در محمودآباد تأسيس شد و اين نمايندگي داراي 308 موقوفه منفعتي و 240 موقوفه انتفاعي و 31 بقعه ثبت شده است.
وي حل مشكلات عزاداران حسيني و شركت كنندگان در مناسبت‌هاي مذهبي را از وظايف وقف در محمود آباد عنوان كرد و بيان داشت: يكي از برنامه‌هاي اصلي و هميشگي ما بازسازي اماكن متبركه‌اي است كه در همين راستا مبلغ بيش از يك ميليارد ريال با مشاركت مردم متدين سرخرود براي بازسازي امامزاده عبدالمجيد اين شهر هزينه شد.
صفري رسيدگي به امور خادمان امامزاده‌ها را از رسالت‌هاي خود دانست و گفت: 105 خادم اماكن متبركه را بيمه كرديم كه نسبت به شهرهاي ديگر استان اتفاقي بي‌نظير و برجسته بود.
صفري از ديگر اقدامات انجام شده نمايندگي محمودآباد را مساعدت بيش از 200 نفر به نيازمندان براي حل مايحتاج عمومي، درمان، تحصيل و اطعام دهي در ماه مبارك رمضان و مشاركت ادارات ارشاد و بهزيستي اعلام كرد.
رئيس اداره اوقاف محمود آباد با اعلام خريداري دو رقبه جديد در اين شهر افزود: يك رقبه تجاري و دو واحد مسكوني در خيابان معلم و رقبه ديگر جنب دانشگاه آزاد كه براي مدرسه قرآني اداره اوقاف شهرستان تخصيص پيدا كند كه بالغ بر 2 ميليارد و300 ميلون تومان است.
وي با بيان مشكلات اداره اوقاف محمود آباد افزود: تعدي و تجاوز به اراضي اماكن متبركه، عدم پرداخت حقوق موقوفه و تضييع موقوفات چه از سوي اشخاص و چه از سوي دستگاه‌هاي ذيربط، عدم جذب درآمدها از سوي مسئولان شهري وعدم ساختمان مستقل اداري و مشكل بزرگ بعد از 10 سال نمايندگي بودن اين واحد اميدواريم با تلاش مسئولان اين نمايندگي به اداره تبديل شود.
صفري در پايان مشكل بزرگ اين اداره و شهرستان را مشكل حاد امام زاده قاسم‌شهر دانست و گفت: در گذشته و قبل از اينكه در محوطه امامزاده قاسم بناي آموزش شكل بگيرد اين مكان و محوطه اطراف آن متعلق به امامزاده قاسم بوده كه بعداً در دوره رژيم گذشته در آنجا بناي ديگري احداث شد.
وي ادامه داد: با جلسات متعددي كه با مديران آموزش و پرورش استان و شهرستان و مسئولان شهرداري محمودآباد برگزار كرديم مصوب شد كه شهرداري زمين معوض به آموزش و پرورش بدهد و در مقابل ساختمان دبستان در اختيار اين نمايندگي قرار گيرد.
رئيس اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان محمودآباد در پايان بيان داشت: با بودجه‌اي كه تصويب شده بتوانيم يك زائرسرا و تجهيزات مربوط به آن در خورشان امامزاده احداث كنيم تا هم زائران و مسافران به‌راحتي زيارت و استراحت كنند.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها