عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كلينتون خطاب به جوانان مصري: با تغيير قانون اساسي مانع بازگشت استبداد شويد

كلينتون خطاب به جوانان مصري: با تغيير قانون اساسي مانع بازگشت استبداد شويد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:33 ب.ظ

وزير امور خارجه آمريكا در پاسخ اينترنتي به سوالات جوانان مصري به آنها گفت، در مبارزه طولاني مدت براي دمكراسي واقعي ثابت قدم بوده و مراقب هر دسته و يا رهبري كه بخواهد اين فرآيند را از مسير خود خارج كند باشند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از خبرگزاري آلمان، هيلاري كلينتون وزير امور خارجه آمريكا، در پاسخ به سوالاتي كه درسايت Masrawy.com خطاب به وي ثبت شده بود گف: آنچه كه مصر اكنون با آن دست به گريبان است، ‌چگونگي داشتن يك دموكراسي پايدار و ادامه دار است كه در آن حقوق زنان و اقليت‌ها نيز حفظ شود.

وي هشدار داد كه در صورت عدم رعايت حقوق زنان و گروه‌هاي اقليت مثل مسيحيان، مصر ممكن است يك قدم به عقب بازگردد.

وي گفت: اميدوارم كه انقلاب مصر همچنان در مسير دشوار بنا نهادن و حفظ يك دموكراسي كه در آن هر كسي جايي براي خود داشته باشد، پيش برود.

هيلاري كلينتون همچنين از پاسخ احتياط آميز ابتدايي آمريكا به تظاهرات در مصر دفاع كرد.

وي گفت: ترديدي ندارم تا زماني كه مردم مصر خسته و نااميد نشده و زود تسليم نشوند، دموكراسي مي‌تواند تحقق پيدا كند، چون گاهي پيشبرد اين فرايند بسيار دشوار مي‌شود.

وي اظهار داشت: صبور و ثابت قدم و به اهداف دموكراسي پايبند باشيد و براي ساختن نهادهايي كه براي تحق دموكراسي واقعي در مصر لازم است تلاش كنيد.

هيلاري كلينتون گفت كه انتخاب اينكه چه كسي دولت مصر را به دست بگيرد بر عهده مردم اين كشور خواهد بود، اما وي از همه احزاب مصري خواست كه خشونت و افراطي گري را محكوم كرده و همچنين خواستار آن شد كه تغييراتي در قانون اساسي مصر اعمال شود تا ديگر شرايط براي بازگشت دوباره حكومت‌هاي خودكامه در مصر مهيا نشود.

وي گفت: ما نمي‌خواهيم ببينيم كه يك حزب يا يك ايدئولوژي اين فرايند را منحرف كند. بنابراين به عقيده من بايد تضمين‌هايي در قانون اساسي و ديگر قوانين مصر لحاظ شود تا نسبت به برقراري دموكراسي واقعي اطمينان خاطر وجود داشته باشد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها