عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس چهارمين كنگره انديورلوژي و يورلاپاراسكوپي:

رييس چهارمين كنگره انديورلوژي و يورلاپاراسكوپي:
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:34 ب.ظ

رييس چهارمين كنگره انديورلوژي و يورلاپاراسكوپي گفت: در حال حاضر گروه اورولوژي بيشترين سهم را در توليد مقالات علمي در كشور داشته است.

به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر محمدرضا رزاقي در حاشيه چهارمين كنگره انديورلوژي و يورلاپاراسكوپي درباره دستاوردهاي علمي كشور در سطح جهان در حوزه اورولوژي، گفت: متخصصان ما صاحب مقالاتي در مجلات علمي معتبر در جهان در اين حوزه هستند، تلاش مي‌كنيم اين جايگاه را حفظ كنيم و با در نظر داشتن افق چشم‌انداز 1404 به كسب رتبه اول علمي كشور در منطقه دستيابيم .

وي ادامه داد: كشور ما در حوزه علوم پزشكي رتبه درخشاني داشته است كه در قرون گذشته اين مسير دچار چرخش شد، سعي‌مان بر اين است كه علمي را كه از مشرق به مغرب رفته است را احيا كنيم و به توليد علم و تهيه كتب دانشگاهي و مرجع پزشكي بومي بپردازيم.

رييس دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي درباره عمل‌هاي لاپاراسكوپيك بيان كرد: اين عمل به تدريج جايگزين عمل‌هاي باز مي‌شود و مزيت آن بر عمل‌هاي باز عارضه كمتر و درد كمتر براي بيمار است، ضمن اين كه با كوتاه‌شدن مدت زمان بستري بيمار هزينه‌هاي درماني وي نيز كاهش مي‌يابد.

وي ادامه داد: عمل سنگ كليه، سرطان كليه، سنگ حالب، دفع سنگي‌هاي محل اتصال حالب به لگنچه از جمله بيماري‌هاي شايع دستگاه اجرايي هستند كه با عمل لاپاراسكوپيك با موفقيت درمان مي‌شوند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها