عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرانسه، همدست قذافی درسرکوب مردم

فرانسه، همدست قذافی درسرکوب مردم
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:39 ب.ظ

به گزارش واحد مرکزی خبر، دکتر محمود رفعت در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره درباره تعامل نهادهای بین المللی با حوادث لیبی گفت، سازمان ملل با معیارهای دوگانه با بحران لیبی تعامل دارد. این سازمان در برابر این بحران دست بسته باقی مانده است. سازمان ملل بر اساس قوانین باید برای جلوگیری از کشتار مردم در لیبی وارد عمل شود. دبیرکل سازمان ملل در سخنان خود درباره لیبی موضع بسیار ضعیفی داشت.

رفعت افزود، منافع کشورهای غربی در لیبی مانع اقدام عملی این کشورها و نیز سازمان ملل می شود. اروپا به صادرات نفت از لیبی وابسته است.

سیلویو برلوسکنی، نخست وزیر ایتالیا، امروز هم در سخنان خود تاکید کرد جایگزین معمر قذافی یک حکومت افراطی اسلامی خواهد بود، اما این مسئله واقعیت ندارد.

عضو سابق دادگاه بین المللی جنایت ها در یوگسلاوی ادامه داد، مجمع عمومی سازمان ملل باید در مورد لیبی وارد عمل شود. فصل هفتم منشور ملل متحد همواره علیه عرب ها و مسلمانان استفاده شده است. بان کی مون همواره با اصرار بر عمل گرایی تلاش می کند موضع بیطرفانه اتخاذ کند. شورای حقوق بشر سازمان ملل جنبه مشورتی دارد و نمی تواند هیچ اقدام عملی اتخاذ کند. سخنان مقامات اروپایی و آمریکایی دیپلماتیک است. میشل الیو ماری، وزیر امور خارجه فرانسه، زمانی که انتفاضه مردم در تونس آغاز شد، با زین العابدین بن علی تماس گرفت و به او پیشنهاد کرد از نیروهای امنیتی و تجهیزات امنیتی فرانسوی برای سرکوب تظاهرکنندگان استفاده کند. من اکنون اطلاعاتی دارم که معمر قذافی هم برای سرکوب مردم به طور مستقیم با فرانسه هماهنگی می کند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها