عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کشتار گسترده مردم در شهر الزاویه لیبی ادامه دارد

کشتار گسترده مردم در شهر الزاویه لیبی ادامه دارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:52 ب.ظ

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، این نیروها در حمله به زاویه از سلاح های سنگین استفاده کردند.

 بگفته شاهدان تعداد کشته ها و زخمی ها در بین تظاهرکنندگان در این شهر بسیار زیاد است.

بر اساس این گزارش، یک شاهد در شهر الزاویه در لیبی گفت: هم اکنون نیروهای وابسته به معمر قذافی در حال ارتکاب جنایت جنگی در این شهر هستند.

ساختمان های شرق لیبی به آتش کشیده شده اند

همچنین گزارش هایی از شرق لیبی حاکیست ساختمان های دولتی در شرق لیبی به آتش کشیده شده و کنترل شهرها به دست مردم افتاده است.

آثار و نشانه های برجای مانده در یکی از پایگاه های هوائی شمال لیبی به خوبی نشان می دهند که درگیری بین مردم و نیروهای دولتی تا چه میزان شدید بوده است؛ باند پرواز این پایگاه انباشته از پوکه گلوله هائی است که دو طرف به سوی یکدیگر شلیک کرده اند.

خودروهای زرهی که از آنها برای انتقال مزدوران افریقائی جهت کشتار تظاهرکنندگان استفاده شده است در محوطه این پایگاه هوائی به چشم می خورند.

تظاهر کنندگان در جنگ با نیروهای ویژه وفادار به قذافی پیروز شده و آنها را از پای دراورده اند؛ مردم با چوب و سنگ به جنگ با کسانی پرداخته اند که تا دندان مسلح بوده اند و این از عزم و اراده راسخ مردم برای رهائی از چنگ قذافی حکایت دارد.تظاهر کنندگان جوان که در ابتدا غیر مسلح بودند سرانجام به سلاح های ابتدائی دست یافته و با نیروهای دولتی به جنگ پرداختند.

در پی درگیری مسلحانه بین تظاهر کنندگان و نیروهای دولتی هلی کوپتر های مجهز به سلاح های سنگین به پرواز درآمده اند و به سوی تظاهر کنندگان آتش گشودند و هواپیماهای جنگی نیز به بمباران مردم پرداختند. تصاویر مربوط به پرواز هلی کوپتر ها و هواپیماهای جنگی و حمله انها به مردم، خبرهای روزهای نخست درگیری و استفاده از انواع جنگ افزارهای سبک و سنگین از سوی ارتش لیبی علیه تظاهر کنندگان را به خوبی تائید می کند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها