عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

یک عضو دادگاه لاهه: 60 هزار کشته و زخمی در لیبی

یک عضو دادگاه لاهه: 60 هزار کشته و زخمی در لیبی
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:54 ب.ظ

واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری المختصر گزارش داد؛ این مقام مسئول که نامش فاش نشده است گفت:  در انقلاب اخیر مردمی در لیبی ده هزار نفر کشته و 50 هزار نفر مجروح شده اند.

وی افزود: بعید نیست قذافی برای پایان دادن به اعتراضات مردمی، از سلاح شیمایی علیه مردم استفاده کند و کشورهای جهان باید برای نجات مردم لیبی به سرعت وارد عمل شوند.

در خبر دیگری به نقل از سلیل شطی، دبیر کل سازمان عفو بین الملل آمده است: به نظر می رسد قذافی و اطرافیانش برای باقی ماندن در قدرت، خود را برای کشتار گسترده مردم آماده کرده اند.

وی افزود: نظام لیبی تا حدی مردم خود را خواهد کشت که بتواند بقای خود را تضمین کند در نتیجه جامعه بین الملل نباید در تحولات لیبی نقش تماشاگر را بازی کند.

بر اساس این گزارش، سلیل شطی افزود: شورای امنیت در چنین شرایطی وظیفه دارد از واردات سلاح و تجهیزات نظامی به لیبی جلوگیری کند و تمامی موسسات بین المللی نیز باید عضویت لیبی را لغو کنند ضمن اینکه اتحادیه آفریقا نیز باید برای پایان دادن به نقض گسترده حقوق بشر در لیبی تصمیم قاطع اتخاذ کند.

هم زمان سازمان عفو بین الملل خواستار آن شد تا سازمان ملل واتحادیه عرب برای بررسی اوضاع لیبی به این کشور نماینده اعزام کنند.

خبرهای مختلف از حمایت جهانی از مردم لیبی در شرایطی مطرح می شود که در برخی از منابع خبری آمده است هزاران نفر از مردم آواره لیبی برای نجات جان خود و خانواده هایشان به مرز مشترک با مصر هجوم آورده اند.

بر اساس این خبرها 15 هزار لیبیایی هم اکنون در مرز مشترک با مصر سرگردانند ضمن اینکه این آمار در مرز مشترک با تونس به 5 هزار نفر می رسد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها