عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

احتمال انتشار خبر برکناری قذافی تا چند ساعت آینده

احتمال انتشار خبر برکناری قذافی تا چند ساعت آینده
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:56 ب.ظ

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، درهمین حال شهروندان لیبیایی ایست های بازرسی را در شهرهای این منطقه برای جلوگیری از ورود مزدوران قذافی ایجاد کردند.

این درحالی است که منابع نظامی لیبیایی از سقوط جنگنده نظامی به علت سرپیچی خلبان آن از دستور بمباران شهر بنغازی گزارش دادند.

زکریا جعویک، خبرنگار این شبکه، با تهیه گزارشی در این باره و با اشاره به بی توجهی مردم لیبی به هشدارهای معمر قذافی درباره وقوع جنگ داخلی و استفاده از زور برای متوقف کردن تظاهرات، گفت: ساکنان مناطق شرق لیبی برای اعلام خروج کامل کنترل منطقه برقه به ویژه شهرهای "بنغازی" "البیضاء" و "درنه" از دست نظام حاکم لیبی به خیابانها آمدند.

در همین حال شهروندان لیبیایی ایستهای بازرسی مردمی در مناطق مختلف برای جلوگیری از ورود مزدوران و افراد وابسته به رژیم تشکیل دادند. آنان همچنین تمام نمادهای قذافی از جمله عکس و یادبود کتاب سبز( مبانی فکری و ایدئولوژی انقلاب قذافی سال شصت و نه میلادی) را ازبین بردند.

زکریا جعویک در ادامه خاطرنشان کرد: نظامیان برای پیوستن به تظاهر کنندگان هموطن خود پایگاه نظامی طبرق را ترک کردند و تجهیزات و مهمات خود را روی زمین گذاشتند.

وی در ادامه افزود: منابع نظامی لیبی از سقوط یک فروند جنگنده نظامی در جنوب غرب "بنغازی" خبر دادند. علت این حادثه سرپیچی خلبان و کمک وی از دستور قذافی برای حمله هوایی به این شهر بود.این هواپیما پس از فرار آنان با چتر، سقوط کرد.

یکی از نظامیان زن که به جمع معترضان پیوست، تصریح کرد: "ما به عنوان زنانی که در ارتش خدمت می کنیم می گویم اگر از تمام مردم لیبی یک کودک لیبیایی مانده باشد او شعار آزادی و سرنگونی معمر قذافی را سر خواهد داد".

این خبرنگار با اشاره به خاک سپردن صدها شهید در جریانهای اخیر لیبی گفت: با خارج شدن مناطق شرقی از دست نظام حاکم؛ طرابلس تنها شهری است که برای قذافی مانده است زیرا در این شهر مزدوران حضور دارند. با اینحال این احتمال وجود دارد که معترضان لیبیایی مانند همسایه تونسی و مصری خود در چندین ساعت آینده خبر خوشحال کننده دریافت کنند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها