عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

افزایش 13 هزار تومانی قیمت سکه در کمتر از 24 ساعت

افزایش 13 هزار تومانی قیمت سکه در کمتر از 24 ساعت
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:59 ب.ظ

محمد کشتی آرای در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما با بیان اینکه امروز قیمت طلا در بازار های جهانی به 1414 دلار در هر اونس رسید ، افزود: این رقم در مقایسه با دیروز ،13دلار رشد داشت.

وی گفت: تحولات سیاسی منطقه و برخی کشورهای آفریقایی از جمله لیبی در یک هفته گذشته اثر مستقیمی بر اقتصاد منطقه و جهان و به تبع آن قیمت طلا داشته است.

کشتی آرای ، پایین آمدن شاخص بورس های کشورهای عربی و افزایش قیمت نفت را از دیگر آثار این تحولات دانست و افزود: بر اثر این تحولات ، سرمایه گذاران جهانی تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری روی طلا پیدا کردند و تقاضای جهانی برای خرید طلا و به تبع آن قیمت این فلز گران بها افزایش یافت.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان اینکه قیمت سکه در بازارهای داخلی متاثر از قیمت جهانی افزایش یافته است در عین حال تصریح کرد هم اکنون قیمت سکه متناسب با قیمت جهانی طلا نیست و تا حدود چهار هزار تومان گران تر است.

وی عرضه نشدن سکه های بانک مرکزی در روزهای پنج شنبه و پیش بینی کارشناسان مبنی بر ادامه روند صعودی قیمت آن را از علل این گرانی بیان کرد.

کشتی آرای گفت: قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در ساعت13 امروز در بازار آزاد قیمت ثابتی ندارد و از430 تا 435 هزار تومان متغیر است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزود: نیم و ربع سکه نیز امروز در این ساعت به ترتیب 192 هزار و 99 هزار تومان معامله شد که نسبت به دیروز به ترتیب8300 و5000 تومان افزایش نشان می دهد.

وی اضافه کرد: ساعت13 امروز هر گرم طلای18عیار بدون اجرت ساخت هم در بازار آزاد با حدود هزار تومان افزایش نسبت به دیروز 38هزار و500 تومان فروخته شد.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: امروز هر مثقال طلای 18 عیار نیز 176 هزار و 600 تومان داد و ستد شد که در مقایسه با دیروز حدود سه هزار و700 تومان افزایش داشت.

وی قیمت هر قطعه سکه یک گرمی در بازار آزاد امروز را هم 49 هزار تومان اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با دیروز هزار تومان رشد نشان می دهد.

کشتی آرای با پیش بینی افزایش قیمت جهانی طلا در روز های آینده گفت: به تبع آن روند صعودی قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی ادامه دارد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها