عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

واکنش ناپذیری مغز مادران افسرده

واکنش ناپذیری مغز مادران افسرده
پنج شنبه 5 اسفند 1389  02:00 ب.ظ

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اینترنتی ام اس ان بی سی؛ هنگامی که نوزاد گریه می کند، بخش های گوناگونی از مغز مادر همچون سلول های خاکستری مغز (thalamus)، بخش محرک و انگیزه ها (reward and motivation)، بخش میانی مغز و همچنین بخش پارالیمبیک مغز به این صدا واکنش نشان می دهد در حالی که مغز مادران افسرده نسبت به این صدا حساس نیست و توانایی واکنش ندارد.

بخش پارالیمبیک مغز که از سه لایه مجزا تشکیل شده است، به گروهی از ساختارهای مرتبط مغز گفته می شود که عملکرد آنها پردازش احساسی، هدف گزینی، تحریک و انگیزه یابی و همچنین کنترل فردی است.

به گفته ی هایدِماری لورِنت از دانشگاه ایالت ویومینگ (Wyoming)، عملکرد مغز مادران طبیعی به گونه ای حاکی از تمایل آن ها به واکنش به ناآرامی کودک و پایان بخشیدن به آن است در حالیکه مادران افسرده از کمبود حس پاسخگویی رنج می برند.

بر اساس این گزارش پژوهشگران در این تحقیقات فعالیت مغزی 22 زن را در واکنش به صدای گریه نوزادان 18ماهه خود مورد بررسی قرار دادند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها