عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خطر انفحار بمب 8 ميليارد تني نمك درياچه اروميه

خطر انفحار بمب 8 ميليارد تني نمك درياچه اروميه
پنج شنبه 5 اسفند 1389  02:13 ب.ظ

نماينده مردم اروميه با بيان اينكه اگر تقسيم بودجه سال 90 برخلاف منافع مناطق كمتر توسعه يافته باشد، برخورد قانوني خواهيم كرد، گفت: عقب‌ماندگي مزمن تاريخي اروميه و صدمه در سايه دفاع از نظام و ايجاد امنيت در اين استان پرواضح است.


فارس: نماينده مردم اروميه گفت: اولين خطر عدم توجه به خشك‌سالي درياچه اروميه، انفجار بمب 8 ميليارد تني نمك درياچه اروميه توسط بادهاي فصلي خواهد بودكه جان 15 ميليون نفر را تهديد كرده و قطب كشاورزي استان‌ها را از بين مي‌برد.

سيد سلمان ذاكر نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي روز چهارشنبه طي نطق ميان دستور در صحن علني مجلس با بيان اينكه امكانات و حقوق مردم در دست كارمندان و مسئولين است، اظهار داشت: مانند نظارت انتظامي بر رفتار قضات، بايد براي نظارت كارمندان و مسئولين كشور دادسراي انتظامي تشكيل شود زيرا پس از گذشت 32 سال از انقلاب هنوز تكريم ارباب رجوع در اداره‌ها جا نيفتاده است، قدرت براي حل مشكل است نه براي ايجاد مشكل، قدرت براي تكريم است نه براي تحقير و قدرت براي تعديل است نه براي تبعيض.

وي افزود: وحدت بدون محور نمي‌شود بلكه پراكندگي، دلهره، انفصال و شكافته شدن را در پي دارد و به خاطر همين بايد ريسماني باشد تا انساني را از گمراهي و تفرقه نجات دهد و همه مي‌دانيم كه ريسمان نجات ما اسلام، قرآن واهل بيت و ولايت مستمر فقيه است و هر كسي كه از اين مسير غافل شود، مجازات او انحراف و طغيان بر عليه حق و منافع مردم و در نهايت بر حكومت اسلامي خواهد بود.

ذاكر ادامه داد: بر اساس ماده 180 قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه و اصل 48 قانون اساسي 2 درصد از اعتبارات بودجه عمومي دولت بايد هزينه مناطق كمتر توسعه يافته شود و فاصله استان‌ها را در بخش‌هاي اقتصادي و زيربنايي و امنيتي 10 درصد در هر سال كاهش دهد.

نماينده مردم اروميه با بيان اينكه اگر تقسيم بودجه سال 90 برخلاف منافع مناطق كمتر توسعه يافته باشد، برخورد قانوني خواهيم كرد، گفت: عقب‌ماندگي مزمن تاريخي اروميه و صدمه در سايه دفاع از نظام و ايجاد امنيت در اين استان پرواضح است.

وي به معضل بيكاري در اين استان اشاره كرد و اظهار داشت: برابر مشاهده عيني و نظر كارشناسان از سال 42 آب درياچه اروميه رو به كاهش بوده و در حال حاضر در مرحله احتضار است و نفس‌هاي آخر خود را مي‌كشد كه اولين خطر عدم توجه به اين موضوع، انفجار بمب 8 ميليارد تني نمك درياچه اروميه توسط بادهاي فصلي خواهد بودكه جان 15 ميليون نفر را تهديد كرده و قطب كشاورزي استان‌ها را از بين مي‌برد.

ذاكر خطاب به مسوولين كشور گفت: با بي‌توجهي به اين امر فرصت‌ها را از دست مي‌دهيم و خود را مورد مذمت تاريخ و نسل‌هاي آينده قرار مي‌دهيم، از مسولان مي‌خواهم به داد درياچه اروميه برسند و با تخصيص منابع ويژه هم درياچه اروميه و هم خودتان را نجات دهيد.
 
قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
mohammad_43

mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 34220
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها