عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

يک روزنامه‌نگار يمني: اعتراضات در يمن به نيروهاي مسلح هم سرايت کرده است

يک روزنامه‌نگار يمني: اعتراضات در يمن به نيروهاي مسلح هم سرايت کرده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  02:39 ب.ظ

يک روزنامه‌نگار يمني با تاکيد بر شدت گرفتن روند اعتراضات و تحصن‌ها در يمن براي سرنگوني رژيم علي عبدالله صالح، از سرايت اعتراضات به نيروهاي مسلح به سبب نابساماني‌هاي سياسي و اقتصادي و افزايش سقف مطالبات مردمي خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) علي الجرادي روزنامه‌نگار يمني اظهار داشت: مردم، ارتش و قبايل يمني از نابساماني سياسي و اقتصادي اين کشور به ستوه آمده‌اند زيرا 50 درصد از مردم اين کشور زير خط فقر به سر مي‌برند و ميانگين فقر و بيکاري روندي رو به رشد دارد.

الجرادي افزود: تنها افراد معدودي در راس قدرت از ثروت‌هاي هنگفت و رفاه برخوردارند و بقيه مردم در فقر و بدبختي زندگي مي کنند.

اين روزنامه نگار يمني خاطرنشان کرد: امروز در مقابل دانشگاه صنعا تظاهراتي برگزار شد که جوانان شرکت کننده در آن سرنگوني علي عبدالله صالح رييس جمهور مستبد يمن را خواستار شدند.

وي افزود: شماري از قضات دادگستري يمن نيز با برگزاري تظاهرات، کناره گيري شوراي عالي دادگستري را خواستار شدند.

الجرادي خاطرنشان کرد: تحصن جوانان استان "تعز" نيز هفت روز است که ادامه دارد و جوانان تحصن کننده سرنگوني رژيم و کناره گيري رييس جمهور يمن را خواستارند.

اين روزنامه نگار يمني سپس با اشاره به اينکه همه اين تحصن ها و تظاهرات با واکنش چماقداران و مزدوران رييس جمهور يمن مواجه شده است، خاطر نشان کرد: شماري از تظاهرکنندگان که مورد ضرب و شتم به وسيله باتوم‌هاي معمولي و برقي قرار گرفته اند به شدت زخمي شده و به بيمارستان امانه منتقل شدند.

الجرادي افزود: کساني که اقدام به ضرب و شتم مردم مي کنند، افسران وابسته به حزب حاکم هستند که لباس غيرنظامي به تن دارند.

وي اظهار داشت: تظاهرکنندگان در يمن همان شعارهايي را سر مي دهند که در تونس و مصر سر داده شد و سرنگوني رژيم مستبد حاکم را خواستارند.

الجرادي گفت: اين درخواست‌ها مانند آتشي بر خرمن استبداد به سرعت در حال فراگير شدن در کشورهاي عربي است.

اين روزنامه نگار يمني با بيان اين که تظاهرکنندگان در يمن نماينده حزب خاصي نيستند، خاطرنشان کرد: تظاهرکنندگان، جوانان و دانشجوياني هستند که خواسته خود را فرياد مي زنند. در واقع احزاب سياسي مخالف دولت هنوز براي حضور در خيابان ها و پيوستن به جنبش جوانان اقدام نکرده اند.

وي افزود: گفت‌وگو ميان دولت و احزاب مخالف هنوز شروع نشده است و اين مساله در هاله‌اي از ابهام قرار دارد زيرا مخالفان شرکت در گفت‌وگو را منوط به فراگير و ملي بودن آن و مشارکت همه احزاب در داخل و خارج مي‌دانند و خواهان مشارکت حوثي‌ها و همه گروه هاي سياسي در اين گفت‌وگو هستند.

روزنامه نگار يمني در ادامه اظهار داشت: با توجه به اينکه دولت به استفاده از چماقداران و مزدوران و سرکوب تظاهرکنندگان و زنداني کردن فعالان سياسي براي باقي ماندن در قدرت روي آورده، به نظر نمي‌رسد که به دنبال گفت‌وگو باشد.

وي با بيان اين که دولت هيچ برگ برنده اي در برابر ملت در اختيار ندارد، خاطرنشان کرد: سقف مطالبات افکار عمومي در يمن پس از تحولات تونس و مصر و ديگر کشورهاي عربي به شدت بالا رفته است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها