عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

سمينار آموزشي آشنايي با هدفمندي يارانه‌ها توسط جهاددانشگاهي قزوين برگزار شد

سمينار آموزشي آشنايي با هدفمندي يارانه‌ها توسط جهاددانشگاهي قزوين برگزار شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  02:41 ب.ظ

کارگاه آموزشي آشنايي با نظام هدفمندي يارانه‌ها توسط جهاد دانشگاهي استان قزوين براي شهرداران و روساي شوراهاي اسلامي شهر و مديران مالي شهرداري‌هاي قزوين در تالار باغستان قزوين برگزار شد..

به گزارش خبرنگار ايسنا، دکتر احمد شکيبا مربي اين کارگاه و عضو هيات علمي پژوهشکده علوم انساني جهاد دانشگاهي گفت: آغاز هدفمندي يارانه از دو سال پيش و به صورت تدريجي در کشور آغاز شده است.

دکتراحمد شکيبا گفت: در حال حاضر کشور به سمت انتخاب توليدات پيشرو و صنايع رقابتي پيش مي‌رود و بايد با حمايت‌هاي حساب شده بتوانيم اين مسير را به سوي رقابتي شدن حرکت کنيم.

وي در ادامه به تعريف يارانه و انواع و اقسام يارانه و وضعيت يارانه در ايران پرداخت و نيز تاريخچه شروع يارانه در ايران را به عصر صفويه و تخفيف‌هاي مالياتي اين دوره ارجاع داد.

وي افزود: حذف يارانه‌ها در کشور اتفاق نيفتاده بلکه هدفمندي يارانه‌ها را دنبال مي‌کنيم و بايد شهرداران و ساير مديران در اين زمينه فعال شوند؛ سازمان‌ها بايد هر روز هزينه‌هاي تمام شده را مشخص کنند که اين امر لازمه‌اش دانش مديريت و مديريت دانش و ايجاد علم و دانش لازم در اين زمينه است.

وي در ادامه با اشاره به اين که مصرف انرژي در ايران هر ده سال دو برابر مي‌شود، گفت: در حالي که مصرف انرژي در جهان هر پنجاه سال دوبرابر مي‌شود.

وي تصريح کرد: سرانه مصرف برق در ايران 10 برابر مصرف جهاني است؛ بنابراين صرفه جويي و اصلاح الگوي مصرف در اين زمينه بسيار مهم است.

وي افزود: مديريت انرزي تا 15 سال آينده بزرگترين دغدغه کشورها به ويژه کشورهاي بزرگ است.

باقرزاده ، سرپرست معاونت آموزشي جهاد دانشگاهي استان قزوين نيز گفت: اين سمينار آموزشي با هدف آشنايي با فرهنگ هدفمندي يارانه‌ها، توزيع مناسب‌تر ثروت و درآمد در بين اقشار مختلف مردم ، افزايش رفاه اجتماعي، ارائه راهکارهاي نوين جهت صرفه جويي و مصرف بهينه درآمدها از سوي مديران و شهرداران توسط جهاد دانشگاهي برگزار مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها