عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سمينار آموزشي آشنايي با هدفمندي يارانه‌ها توسط جهاددانشگاهي قزوين برگزار شد

سمينار آموزشي آشنايي با هدفمندي يارانه‌ها توسط جهاددانشگاهي قزوين برگزار شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  02:41 ب.ظ

کارگاه آموزشي آشنايي با نظام هدفمندي يارانه‌ها توسط جهاد دانشگاهي استان قزوين براي شهرداران و روساي شوراهاي اسلامي شهر و مديران مالي شهرداري‌هاي قزوين در تالار باغستان قزوين برگزار شد..

به گزارش خبرنگار ايسنا، دکتر احمد شکيبا مربي اين کارگاه و عضو هيات علمي پژوهشکده علوم انساني جهاد دانشگاهي گفت: آغاز هدفمندي يارانه از دو سال پيش و به صورت تدريجي در کشور آغاز شده است.

دکتراحمد شکيبا گفت: در حال حاضر کشور به سمت انتخاب توليدات پيشرو و صنايع رقابتي پيش مي‌رود و بايد با حمايت‌هاي حساب شده بتوانيم اين مسير را به سوي رقابتي شدن حرکت کنيم.

وي در ادامه به تعريف يارانه و انواع و اقسام يارانه و وضعيت يارانه در ايران پرداخت و نيز تاريخچه شروع يارانه در ايران را به عصر صفويه و تخفيف‌هاي مالياتي اين دوره ارجاع داد.

وي افزود: حذف يارانه‌ها در کشور اتفاق نيفتاده بلکه هدفمندي يارانه‌ها را دنبال مي‌کنيم و بايد شهرداران و ساير مديران در اين زمينه فعال شوند؛ سازمان‌ها بايد هر روز هزينه‌هاي تمام شده را مشخص کنند که اين امر لازمه‌اش دانش مديريت و مديريت دانش و ايجاد علم و دانش لازم در اين زمينه است.

وي در ادامه با اشاره به اين که مصرف انرژي در ايران هر ده سال دو برابر مي‌شود، گفت: در حالي که مصرف انرژي در جهان هر پنجاه سال دوبرابر مي‌شود.

وي تصريح کرد: سرانه مصرف برق در ايران 10 برابر مصرف جهاني است؛ بنابراين صرفه جويي و اصلاح الگوي مصرف در اين زمينه بسيار مهم است.

وي افزود: مديريت انرزي تا 15 سال آينده بزرگترين دغدغه کشورها به ويژه کشورهاي بزرگ است.

باقرزاده ، سرپرست معاونت آموزشي جهاد دانشگاهي استان قزوين نيز گفت: اين سمينار آموزشي با هدف آشنايي با فرهنگ هدفمندي يارانه‌ها، توزيع مناسب‌تر ثروت و درآمد در بين اقشار مختلف مردم ، افزايش رفاه اجتماعي، ارائه راهکارهاي نوين جهت صرفه جويي و مصرف بهينه درآمدها از سوي مديران و شهرداران توسط جهاد دانشگاهي برگزار مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها