عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

حسيني‌بوشهري: روحانيت از مردم جدا نشود

حسيني‌بوشهري: روحانيت از مردم جدا نشود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  02:42 ب.ظ

يك عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: امروز وقت حرکتي تاريخي است چراکه دشمنان انقلاب اسلامي ايران، روحاني ارزش‌مدار را ضد ارزش‌هاي انساني معرفي کرده و با اين حال رسالت روحانيت چندين برابر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمين حسيني‌بوشهري رييس هفتمين اجلاس جامعه مدرسين حوزه علميه قم و علماي بلاد کشور صبح امروز پنج‌شنبه در مدرسه امام خميني (ره) با بيان اين مطلب افزود: در شرايطي قرار داريم که دشمن از تمام ظرفيت‌هاي خود استفاده مي‌کند و بايد هوشيارانه وارد ميدان شد.

وي با اشاره به رسالت خطير روحانيت گفت: دشمن تا ديروز شناخت کاملي از روحانيت نداشت و اين در حالي است که امروز وقتي رهبر انقلاب به مردم کشورهاي اسلامي و ملت مصر پيام مي‌دهد؛ اين پيام به عنوان پيام رهبري آگاه مردمان را هدايت مي‌کند.

اين عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با تاکيد بر لزوم شتاب بيشتر در پيشرفت‌هاي حوزه خاطرنشان کرد: بسنده کردن به کارهاي محدود استاني و شهرستاني راه به جايي نمي‌برد و بايد با حرکت تشيع حوزه‌هاي علميه ارتباط بيشتري برقرار کرد.

امام جمعه موقت قم با بيان اين‌که سرمايه ما مردم هستند، تصريح کرد: خيزش‌ها، تاثيرگذاري‌ها و نقش آفريني‌ها با مردم است و اين در حالي ست که روحانيت نبايد دچار گسست با مردم شود.

حسيني بوشهري با اشاره به سخنان رهبري مبني بر تلاش حوزه براي تبيين روابط حوزه و نظام گفت: ما بايد در عين منتقد بودن حامي نظام باشيم و در عين حال ناصح نظام نيز باشيم.

وي با تاکيد بر لزوم سرمايه گذاري بيشتر در بحث اخلاق و تهذيب در حوزه افزود: اين يک نگراني جدي است و بايد ضرورت تحول حوزه درک بيشتري شود.

رييس هفتمين اجلاسيه جامعه مدرسين و علماي بلاد کشور اظهار كرد: ايستا بودن و به قهقرا برگشتن در شان روحانيت نيست و حوزه بايد حوزه بالنده باشد و سفر 10 روزه رهبري مويد اين مطلب است.

وي برگزاري اجلاسيه مقدماتي اين برنامه را قبل از محرم مثبت ارزيابي کرد و گفت: اين همايش قدم مبارکي در همفکري و همگرايي اساتيد حوزه بود.

حسيني بوشهري با اشاره به حضور کثير علما از شهرستان‌ها خاطرنشان کرد: در کارگروه‌هاي هشت گانه نقطه نظرات خوبي ارائه شد که اميدواريم تاثيرات مثبتي بر روند حوزه‌هاي علميه داشته باشد.

وي امام خميني (ره ) را سر سلسله آشنايي بشريت با خداوند و وظيفه ديني افراد دانست و گفت: نبايد فرض شود پس از انقلاب کار تمام شده و ديگر نياز به همدلي و هم افزايي نيست بلکه در شرايط کنوني، دنياي امروز درصدد مقابله جدي با دينداران است و کشورهاي اسلامي را به مسلخ مي‌برد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها