عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

استاندار قم خواستار شد: لزوم برنامه ريزي و اجراي طرح‌هاي مناسب براي ساماندهي بافت‌هاي فرسوده

استاندار قم خواستار شد: لزوم برنامه ريزي و اجراي طرح‌هاي مناسب براي ساماندهي بافت‌هاي فرسوده
پنج شنبه 5 اسفند 1389  02:43 ب.ظ

استاندار قم در نشست مشترك با معاون وزير مسكن و شهرسازي خواستار لزوم برنامه ريزي و اجراي طرح‌هاي مناسب براي ساماندهي بافت‌هاي فرسوده قم شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمين محمد حسين موسي پور در نشست مشترك با معاون وزير مسكن و شهرسازي طي سخناني با اشاره به برنامه‌هاي موفق دولت در زمينه مسكن اظهارداشت: دولت در بخش مسكن، عملكرد درخشان و كارنامه موفقي دارد و بايد تا حل كامل مشكل مسكن سياست‌هاي حمايتي استمرار يابد.

وي با اشاره به عقب ماندگي‌هاي انباشته قم و لزوم توجه ويژه به حل مشكلات آن گفت: حركت جهشي مربوط به عمران و آباداني قم بايد با شتاب هر چه بيشتر ادامه يابد.

استاندار قم وجود بافت‌هاي فرسوده را يكي از مشكلات قم دانست و با تاكيد بر ضرورت تسريع در ساماندهي اين بافت‌ها اظهارداشت: بايد وزارت مسكن و شهرسازي براي حل اين مشكل برنامه ريزي مناسبي را طراحي و اجرا كند.

حجت الاسلام والمسلمين موسي پور با اشاره به فراهم بودن زمينه و امكانات لازم براي احياي بافت‌هاي فرسوده و اجراي طرح جامع چهل اختران از سال آينده افزود: با اجراي پروژه‌هاي چشمگير و مهم در اين بخش، مي‌توان شهروندان را به مشاركت در احياي بافت‌هاي فرسوده تشويق و ترغيب كرد.

استاندار قم احداث تقاطع غير هم‌سطح ورودي شهرك پرديسان را ضروري دانست و افزود: بايد به سرعت عمليات اجرايي احداث اين تقاطع آغاز شود.

حجت الاسلام والمسلمين موسي پور ساماندهي سكونتگاه‌هاي غيررسمي در قم را از ديگر مشكلات استان در بخش مسكن ذكر كرد و با اشاره به مصوبات و تمهيدات اتخاذ شده بر لزوم تسريع در اجرايي شدن طرح‌هاي اين حوزه تاكيد كرد.

وي با اشاره به نيمه تمام ماندن عمليات اجرايي مقاوم سازي مصلي قم بر لزوم تسريع در تأمين اعتبار و اتمام اين پروژه تاكيد كرد.

استاندار قم بلاتكليفي پروژه‌هاي بخش راه و ترابري استان را مورد اشاره قرارداد و افزود: بايد پيش بيني‌هاي لازم براي تأمين اعتبارمورد نياز طرح‌هاي مصوب و مورد تعهد اين بخش در سال آينده و نيز تعيين تكليف اين پروژه‌ها انجام شود.

در اين نشست معاون وزير مسكن و شهرسازي در سخناني با اشاره به برنامه‌هاي وزارت مسكن و شهرسازي براي احياي بافت‌هاي فرسوده در كشور از عزم اين وزارتخانه براي شروع عمليات اجرايي ساماندهي و بهسازي برخي از مناطق واقع در بافت‌هاي فرسوده قم در سال آينده خبر داد.

صادقي اجراي طرح ساماندهي سكونتگاه‌هاي غيررسمي قم را مورد اشاره قرار داد و تصريح كرد: مقدمات واگذاري زمين مورد نياز طرح فراهم و با مشخص شدن اولويت‌هاي استان در اين بخش، از سال آينده وارد فاز اجرايي طرح خواهيم شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها