عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

كواكبيان: رمز ماندگاري حكومت‌ها، مردمي بودن حاكمان و برخورد منطقي با مردم است

كواكبيان: رمز ماندگاري حكومت‌ها، مردمي بودن حاكمان و برخورد منطقي با مردم است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  02:43 ب.ظ

نماينده مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي گفت: تنها رمز ماندگاري و دوام حكومت‌ها، مردمي بودن حاكمان و برخورد صحيح و منطقي با مردم است و سرانجام حكام ظالم نابودي است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مصطفي كواكبيان در بيستمين سلسه نشست‌هاي مردمي كه در مسجد امام حسن مجتبي (ع) سمنان برگزار شد، با محكوم كردن جريان فتنه 25 بهمن ماه گفت: دستگاه قضايي بايد با متخلفان برخورد كند و ما همه تابع قانون هستيم.

عضو فراكسيون اقليت مجلس در پاسخ به سؤالي در رابطه با عملكرد هاشمي رفسنجاني در ايام جريان فتنه گفت: به نظر من شعار عليه هاشمي رفسنجاني كار دستي نيست.

كواكبيان همچنين در ادامه سخنان خود و پاسخ به سوالات مردمي گفت: استيضاح وزير نيرو نيز اعلام وصول شده و تا ده روز ديگر مطرح مي‌شود.

وي با اشاره به وقايع و تغيير و تحولات پيش آمده در برخي كشورهاي عربي و آفريقايي، انقلاب پيش آمده در آن كشورها را از بسياري جهات، شبيه انقلاب اسلامي و الگو گرفته شده از انقلاب ايران دانست و افزود: تنها رمز ماندگاري و دوام حكومت‌ها، مردمي بودن حاكمان و برخورد صحيح و منطقي با مردم است و سرانجام حكام ظالم نابودي است.

وي به برخي مصوبات دور سوم هيأت دولت به استان اشاره كرد و افزود: تصويب انتقال آب درياي خزر به استان، تكميل باند فرودگاه سمنان، احداث جاده سمنان- انارك كلنگ زني آزاده راه تهران – مشهد – و كلنگ زني ايران خودرو، همه از زيرساخت‌هاي اصلي جهت انتقال پايتخت سياسي به سمنان محسوب مي‌شود.

وي همچنين از در نظر گرفته شدن 20 درصد از سهام كل ايران خودرو به سهامي عام خبر داد و گفت: سالانه 100 هزار خودرو سمند قرار است در اين كارخانه توليد شود و حدود 3000 شغل مستقيم در سمنان و 4000 شغل مستقيم در ساير شهرهاي استان ايجاد مي‌شود.

نماينده مردم سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تأخير 75 روزه بودجه 90 به مجلس گفت: اگر بخواهيم بودجه 90 را بر اساس آئين نامه تصويب كنيم مراحل كميسيون تلفيق و تخصصي آن حدود 45 روز طول مي‌كشد و تصويب نهايي آن به اول اديبهشت ماه موكول مي‌شود و با افزايش 35 درصدي بودجه 90 اگر دقت و كارشناسي لازم در تصويب نهايي صورت نگيرد ممكن است موجب بالا رفتن تورم شود.

كواكبيان همچنين در رابطه با افزايش حقوق كارگران تأمين اجتماعي گفت: آنچه دولت در نظر دارد افزايش 6 درصدي حقوق كارگران است در صورتي كه بانك مركزي ميزان افزايش نرخ تورم را 13 درصد اعلام كرده است.

كواكبيان در بخش ديگري از سخنان خود در جمع مردم، با اشاره به آيات 139 و 140 سوره آل عمران گفت: نكات مهمي در اين آيات وجود دارد از جمله اين‌كه شرط برتري انسان‌ها ايمان پايدار و مؤمن باقي ماندن و نبودن حزن و اندوه و نگراني در مسير كار آن‌هاست و نكته ديگر چرخش روزگار و پند آموزي انسان‌هاي آگاه است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها