عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وزير مسکن و شهرسازي خبر داد: زمينه ايجاد 65 هزار شغل با اجراي مسکن مهر در کشور

وزير مسکن و شهرسازي خبر داد: زمينه ايجاد 65 هزار شغل با اجراي مسکن مهر در کشور
پنج شنبه 5 اسفند 1389  02:59 ب.ظ

وزير مسکن و شهرسازي گفت: احداث مسکن مهر يکي از اولويت‌هاي کاري دولت است که در اين خصوص زمينه ايجاد 65 هزار شغل در راستاي ساخت و سازهاي مسکن مهر در کشور فراهم مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه سيستان و بلوچستان علي نيکزاد با بيان اين خبر افزود: در حال حاضر در استان سيستان و بلوچستان سي هزار و هفتاد و هفت واحد مسکن مهر به واجدين شرايط واگذار خواهد شد.

وزير مسکن و شهرسازي اظهار کرد: در اين واحدهاي تسهيلات آب و برق براي متقاضيان در نظر گرفته شده است.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: در سال 90- 89 ساخت دو ميليون و پانصد هزار واحد مسکن مهر در کشور در نظر گرفته شده است که عمده اين پروژ هاي در سال 90 به بهره برداري مي رسد.

نيکزاد همچنين به بخش راه هاي استان اشاره کرد و گفت: در بخش راه و ترابري استان صد و هفتاد و يک ميليارد تومان اعتبار ملي استاني براي تجهيز راه هاي استان در نظر گرفته شده است.

وي گفت: در همين رابطه چندين پروژه در بخش هاي راه سازي، راه آهن، راه‌هاي روستايي، براي استان در نظر گرفته شده است که با برنامه ريزي هاي صورت گرفته در آينده اين پروژه‌ها عملياتي خواهد شد.

وزير مسکن و شهرسازي همچنين در جلسه شوراي مسکن سيستان و بلوچستان اظهار كرد: جمهوري اسلامي ايران ازاقتدار، عزت، غيرت و حق طلبي در عرصه بين‌المللي برخوردار است.

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران موازنه قدرت در مقابل كشورهاي غربي است و به عنوان اردوگاه الهي، انساني و حق‌طلبانه در مقابل اردوگاه كفر، ظلم و ضد بشري غرب قرار دارد.

او ادامه داد: اين همه جز به بركت خون شهدا و وفاداري امت به راه پاك امام راحل (ره) و رهبري‌هاي حكيمانه مقام عظماي ولايت به دست نيامده است.

نيکزاد همچنين پيشرفت‌ها و ايستادگي نظام جمهوري اسلامي را مرهون خون شهدا دانست و اظهاركرد: شهدا به خاطر عزت و سربلندي ميهن اسلامي جان خود را نثار كردند.

وي ياد آور شد: امروز وظيفه همه ماست كه در درون كشور و عرصه كنوني زندگي آساني را براي مردم فراهم كنيم و بايد همه مسوولان در برابر اين خواست عمومي دولت تلاش شبانه روزي داشته باشند.

نيكزاد با اشاره به سفر اخير رهبري به قم گفت: در اين سفر نماد عزم، اقتدار و دلبستگي امت و ولايت را شاهد بوديم که بايد اين اتحاد ملي در تمامي سطوح خدمت رساني به مردم اگر به دنبال رضايت الهي هستيم اجرايي شود.

وي همچنين گفت: در دولت نهم و دهم در عرصه داخلي اقدام هاي بسيار خوبي انجام شده كه از آن جمله مي‌توان به ارايه تسهيلات در بخش‌هاي خدماتي، آب، برق و مسكن اشاره كرد.

نيكزاد افزود: بخش مسكن در اقتصاد كشور از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و نقش مهمي در اشتغال و كاهش تورم دارد.

وزير مسکن و شهرسازي افزود: دولت در زمينه خدمت رساني به مردم در سه زمينه مسکن، ازدواج و اشتغال اهتمام ويژه اي دارد.

وي افزود: دولت در راستاي اصول چهارگانه خود مبني برمهرورزي، عدالت محوري، خدمت به مردم و توسعه همه جانبه كشور اقدامات شايسته‌اي را در عرصه داخلي و خارجي انجام داده است.

وزير مسكن و شهرسازي گفت: اکنون 15 هزار نفر ثبت نام شده واجد الشرايط مسكن شهري در سطح سيستان و بلوچستان هستند و سهميه 16 هزار و 500 نفر طي دو مرحله مقاوم سازي و روستايي به استان تحويل و ابلاغ شده است.

نيكزاد بيان كرد: امروز نيز سه هزار و 77 واحد مسكن مهر اعم از تعاوني‌ها، واحدهاي مشاركتي و 99 ساله در اين استان به بهره‌برداري رسيد كه نمونه آن افتتاح پروژه 80 واحدي تعاوني مسكن قرارگاه استاني مقداد و پروژه 240 واحدي مسكن كاركنان علوم پزشكي زاهدان است.

وزير مسکن و شهرسازي بيان کرد: تمامي زير ساخت هاي مورد نياز طرح هاي مسکن مهر اعم از آب، برق، تلفن در استان انجام شده است و افراد بدون هيچ دغدغه اي مي توانند تنها با پرداخت هزينه اشتراك از آن‌ها استفاده کنند.

وي مقاوم سازي مسکن را از ديگر سياست ها وزرات مسکن بر شمرد و گفت: در سال 88 ، شش هزار و 250 واحد مسکوني روستايي در سطح استان مقاوم سازي شده است.

وي تاکيد کرد: با امکانات و شرايط فراهم شده از سوي دولت ديگر هيچ کس نبايد دغدغه تامين مسکن داشته باشد چرا که دولت در کمترين زمان به افراد متقاضي تسهيلات ساخت مسکن مهر با سود کم ارايه مي دهد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها