عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رييس كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي: ارزان بودن انرژي در كشور مانع نوسازي خطوط توليد شده است

رييس كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي: ارزان بودن انرژي در كشور مانع نوسازي خطوط توليد شده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  02:59 ب.ظ

رييس كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي گفت: اصلاح ساختار در حوزه انرژي شرايط را براي صادرات انرژي فراهم مي كند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، حجت الاسلام و المسلمين مصباحي مقدم‌ امروز در همايش فرصت هاي كسب و كار در تجارت الكترونيك كه در هتل پرديسان مشهد برگزار شد، اظهار كرد: ارزان بودن انرژي در كشور مانع نوسازي خطوط توليد شده است.

وي در ادامه يادآور شد : در حال حاضردر ايران 3 برابر ميانگين جهاني انرژي مصرف داريم و 6 برابر كشورهاي صنعتي ( در ازاي توليد هر واحد) انرژي مصرف مي كنيم كه اگر اصلاح ساختار به طور جدي در كشور صورت بگيرد، نه تنها صرفه جويي در انرژي داريم بلكه زمينه صادرات انرژي فراهم مي شود.

وي گفت: اهدافي كه طرح هدفمند سازي يارانه ها دنبال مي كند، اصلاح ساختار توليدي، افزايش بهره وري و مديريت مصرف انرژي است.

رييس كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي ادامه داد : آنچه بيشتر مورد توجه است، اين است كه ساختار توليد كشور براساس انرژي ارزان شكل گرفته و نزديك به رايگان است .

وي افزود: ارزان بودن انرژي باعث شده هزينه پنهان بهاي تمام شده نسبت به جهاني گران تر باشد؛ اگر انرژي قيمت واقعي پيدا كند لزوم نوسازي خطوط در كشور بيشتر به چشم مي خورد كه اين كار با هدفمند سازي يارانه ها امكان پذير شده است .

وي تصريح كرد: از اقدامات مثبت برنامه پنجم توسعه ايجاد صندوق توسعه ملي است كه با واريز قسمتي از درآمد نفتي تقويت بخش خصوصي و تعاوني تضمين خواهد شد.

وي ابراز كرد: يكي از نكات جالب توجه در قانون هدفمندي يارانه‌ها كاهش اتلاف برق بود كه راهكاري كه پيشنهاد شد انتقال مديريت اتلاف انرژي به شركت هاي خصوصي است كه اين امر باعث مي شود ما به تفاوت انرژي تلف شده را به دولت بفروشند .

رييس كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي با اشاره به راه اندازي بورس برق در سال آينده خاطرنشان كرد : با تعيين قيمت برق و انرژي در اين بورس شاهد شفاف سازي قيمت ها و به روز شدن آنها خواهيم بود .

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها