عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حوادث غیرعمدی وبیماری های عفونی شایع ترین علل مرگ كودكان است را تشدید می‌كنند

حوادث غیرعمدی وبیماری های عفونی شایع ترین علل مرگ كودكان است را تشدید می‌كنند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:03 ب.ظ


حوادث غیرعمدی وبیماری های عفونی شایع ترین علل مرگ كودكان است را تشدید می‌كنندسلامت نیوز : مدیركل دفتر جمعیت و سلامت خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ،حوادث غیرعمدی، بیماری های تنفسی، عفونی و انگلی را شایع ترین علل مرگ كودكان كشور عنوان كرد.

محمد اسماعیل مطلق در گفت و گو با ایرنا افزود: در حوادث غیرعمدی، حوادث رانندگی، بسته شدن راه های تنفسی كودكان و غرق شدن در آب از مهم ترین دلایل مرگ كودكان در كشور است.
وی با بیان اینكه، تدوین و اجرای برنامه مدیریت یكپارچه می تواند بیماری های كودكان در كشور را كاهش دهد، اظهار داشت: كنترل بیماری های عفونی و غیرعفونی،اجباری كردن پوشش بیمه های درمانی و تقویت مراقبت های بهداشتی كودكان از رویكردهای غالب وزارت بهداشت برای بهبود سلامتی عمومی و كاهش مرگ كودكان است.
این مقام مسوول در وزارت بهداشت تصریح كرد: تاكنون برای ارتقا سلامت جسمی و روانی كودكان برنامه های خوبی اجرا شده، اما باید عوامل اجتماعی و خانواده نیز مورد توجه قرار گیرد به همین دلیل برنامه ای در این زمینه با همگرایی دستگاه های مختلف تدوین شده و در سال آینده اجرایی می شود.

metallic2

metallic2
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 936
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها