عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پس از گذشت 10 روز از كشتار معترضان در ليبي؛ اوباما بالاخره سركوبگري قذافي را محكوم كرد

پس از گذشت 10 روز از كشتار معترضان در ليبي؛ اوباما بالاخره سركوبگري قذافي را محكوم كرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:29 ب.ظ

باراك اوباما سركوب معترضان در ليبي را محكوم كرد و مجازات سران اين كشور را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاري آلمان، رييس جمهور آمريكا در نخستين سخنراني تلويزيوني خود درباره ناآرامي‌هاي ليبي خواستار توقف سريع خشونت‌ها عليه معترضان مسالمت جو شده و همچنين خواست كه جامعه بين‌المللي به سركوب معترضان در ليبي يكصدا پاسخ دهد.

باراك اوباما، رييس جمهور آمريكا گفت كه به دولت خود دستور داده است تا براي پاسخ به بحران ليبي، تمامي گزينه‌هايي كه در اختيار دارند را آماده كنند.

مقامات آمريكايي مي‌گويند كه اين امر مي‌تواند به اعمال تحريم‌ها عليه ليبي منجر شود.

باراك اوباما بيان داشت: كشتار و درد و رنج، ظالمانه و غيرقابل پذيرش است و اين درباره تهديد و دستور به شليك كردن و مجازات معترضان مسالمت جو در ليبي نيز مصداق دارد.

وي افزود: اين اقدامات قواعد بين‌المللي و هر نوع اصول رايج و استاندارد را نقض مي كند. اين خشونت بايد متوقف شود.

آمريكا، سازمان ملل، اتحاديه عرب و ديگر كشورها به شدت معمر قذافي، رهبر ليبي را به خاطر خشونت‌ها محكوم كرده‌اند.

قذافي روز سه‌شنبه از پافشاري خود براي حضور در قدرت و اعدام تظاهركنندگان مخالف خبر داد.

باراك اوباما گفت كه هيلاري كلينتون، وزير امور خارجه آمريكا روز دوشنبه آينده براي شركت در نشست شوراي حقوق بشر سازمان ملل و هماهنگي‌ براي ارائه پاسخ جامعه بين‌المللي به شهر ژنو سفر خواهد كرد.

بيل برنز معاون امور سياسي وزير امور خارجه آمريكا نيز قرار است تا چند روز آينده براي بحث درباره بحران ليبي با متحدان آمريكا به اروپا و خاورميانه سفر كند.

اوباما در ادامه بيان داشت: در وضعيت پرخطر كنوني، ضروري است كه كشورها و مردمان جهان يكصدا سخن بگويند.

باراك اوباما بدون آنكه از تحريم‌ها به طور مستقيم نام ببرد گفت كه جامعه بين‌المللي بايد صراحتا به قذافي بگويد كه ادامه سركوب تظاهركنندگان پيامدهايي را براي وي به دنبال خواهد داشت.

وي اظهار داشت، دولت ليبي مسئوليت دارد تا از خشونت خودداري كند، به حقوق مردم خود احترام بگذارد و اجازه دهد كمك‌هاي بشر دوستانه به دست نيازمندان آن برسد.

وي افزود: ليبي بايد به خاطر كوتاهي در تحقق اين مسئوليت‌ها مقصر شناخته شود و به خاطر ادامه نقض حقوق انسان‌ها هزينه آن را بپردازد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها