عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سرطان مثانه شايع‌ترين بيماري دستگاه ادراري در ايران است

سرطان مثانه شايع‌ترين بيماري دستگاه ادراري در ايران است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:30 ب.ظ

رييس مركز تحقيقات كليه و مجاري ادراري دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي اعلام كرد: سرطان مثانه به عنوان اولين مساله بهداشتي و درماني در كشور در حوزه اورولوژي مطرح است و در نهايت سرطان كليه و پروستات اهميت درماني بالايي در كشور دارند.

دكتر عباس بصيري ضمن گراميداشت روز سلامت مردان در حاشيه چهارمين كنگره انديورلوژي و يورلاپاراسكوپي بيان كرد: متاسفانه بخشي زيادي از بيماران ما كه دچار سنگ كليه يا سرطان كليه هستند، دير به ما مراجعه مي‌كنند و نمي‌شود اقدام درماني موثري براي آنان بكار گرفت، تاكيد پزشكان در روز سلامت مردان تشخيص زودهنگام و عملي اوليه بيماري است تا كار به مراحل غيرقابل بازگشت، نرسد.

وي درباره شايع‌ترين بيماري‌هاي دستگاه ادراري تصريح كرد: شايع‌ترين بيماري‌هاي ادراري در اروپا و آمريكا، سرطان پروستات است، اما مشكل اصلي در كشور ما سرطان مثانه است و به دو دليل مورد اهميت قرار مي‌گيرد، نخست به دليل فراواني و ديگري سختي درمان آن .

رييس مركز تحقيقات كليه و مجاري ادراري دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي ادامه داد: تمركز ما بر روي درمان سرطان مثانه است، اما توجه به اين مساله منجر به ناديده گرفتن سرطان پروستات نمي‌شود، ‌بر اساس يافته‌هاي ما حدود 10 درصد افرادي كه به سن پروستات مي‌رسند، ‌اين بيماري را دارند، اما در اكثر موارد در مقدمه بيماري كشف و قابل درمان هستند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها